HAN-MODULAR HARTING – transmisja danych, sygnałów oraz zasilania na miarę przyszłoścI

| Prezentacje firmowe Obudowy, złącza, komponenty

Han-Modular łączy transmisje danych, sygnałów i zasilania. Seria ta wyznaczyła trend w kierunku złączy modułowych. System ten jest nie tylko bardzo wszechstronny, ale także elastyczny i przyszłościowy. Teraz można szybko i wygodnie zintegrować nowe oraz przyszłe wymagania z istniejącym systemem modułowym.

HAN-MODULAR HARTING – transmisja danych, sygnałów oraz zasilania na miarę przyszłoścI

Transmisja mocy

Rynek systemów magazynowania energii przechodzi obecnie bardzo dynamiczną fazę. Istniejące wymagania zmieniają się, dochodzą także nowe, podczas gdy gęstość mocy stale rośnie, jednocześnie systemy muszą być bardziej wydajne. Dzisiejsze systemy działają przy wartościach 800 VDC / 200 A. Przyszłość będzie wymagała jeszcze wyższych gęstości mocy do 300 A i 1200 V. Mając te wymagania na uwadze, HARTING opracował moduł 300 A, który jest wstecznie kompatybilny z obecnym modułem 200 A. Dlatego nowy moduł można podłączyć do modułu 200 A (w takim przypadku dostępna będzie tylko niższa moc znamionowa). Zatem istniejące systemy można łatwo rozbudować o aktualne rozwiązania. Nowy moduł został zaprojektowany tak, aby możliwe było zarówno bezpośrednie podłączenie go do szyn zbiorczych, jak i zainstalowanie w systemach wsuwanych. Spełniony jest również wymóg rynkowy, aby moduł był chroniony przed dotykiem zarówno od strony gniazda, jak i pinów.

Przesył danych

Zapotrzebowanie na wyższe szybkości transmisji danych napędza ciągły rozwój interfejsów. Dotyczy to nie tylko obszaru biurowego, ale także terenu przemysłowego, gdzie zalety interfejsów modułowych są szczególnie widoczne. Wszystkie popularne, standardowe systemy magistralowe, w tym Profibus, Profinet, CAN, Ethernet kat. 5, kat. 6A i kat. 7A, można łatwo dostosować. Dzięki modułowi M12 pojawiła się kolejna możliwość integracji Ethernetu 10 Gb/s w złączach modułowych. Moduł umożliwia znaczne zmniejszenie wymaganej przestrzeni, ponieważ dwa złącza M12 z kodowaniem D lub X mieszczą się w jednym module. Co więcej, w porównaniu z konwencjonalnymi rozwiązaniami RJ45, system M12 jest bardziej wytrzymały i zapewnia większą niezawodność operacyjną.

Przesył sygnałów

Pomimo postępującej cyfryzacji, modułowe złącza sygnałowe mają nadal najbardziej powszechne i najczęstsze zastosowanie. W ostatnich latach HARTING stworzył wiele rozwiązań do transmisji sygnałów, umożliwiających użytkownikom optymalne wykorzystanie przestrzeni instalacyjnej maszyn, a tym samym zwiększenie ich wydajności.

 
Fot. 1 Najnowsze moduły (2020/2021) w ofercie HARTING

Moduł wysokiej gęstości Han Full High Density i podwójny moduł Han DD są tutaj wybitnymi przykładami. Moduł ekranowany Han Shielded Module Basic to nowy produkt w serii idealny do tworzenia interfejsów modułowych dla ekranowanych linii sygnałowych. Dzięki szczególnie dużej gęstości upakowania z 27 kontaktami D-Sub i dodatkową płytką do ekranowania 360°, moduł umożliwia transmisje wrażliwych sygnałów, oszczędzając miejsce i zachowując zgodność z wymogami EMC. Umożliwia to użytkownikom w obszarach inżynierii mechanicznej i robotyki wdrażanie ekranowanych przekładni w złączu modułowym – wygodnie i tanio.

 HARTING Polska
www.harting.pl