Jak wybrać odpowiedni wózek widłowy?

| Prezentacje firmowe Aktualności

Wózki widłowe wykorzystywane są praktycznie we wszystkich magazynach, sklepach i zakładach produkcyjnych. Ich kupno dla firmy może być jednak pewnym wyzwaniem, zwłaszcza w początkowej fazie rozwoju. Dlatego jednym z pomysłów, jaki się nasuwa, jest wybór używanego sprzętu. Rozpatrzmy, jakie zalety ma taki wybór i jak go dokonać.

Jak wybrać odpowiedni wózek widłowy?

Przede wszystkim oszczędność

Decyzja o wyborze używanego wózka widłowego zazwyczaj podejmowana jest z powodów finansowych. Nowe wózki widłowe to spora inwestycja, która może być obciążeniem dla firmy będącej na etapie rozwoju, jednak pojazdy używane odznaczają się znacznie bardziej przystępną ceną. Dlatego też są idealną propozycją na start, która pozwala na obniżenie kosztu założenia firmy i jej rozkręcenia na wczesnym etapie. Decydując się na wybór używanych wózków widłowych, można obniżyć ich koszt nawet o połowę.

Sprzęt dostosowany do pracownika i wykonywanych zadań

W niektórych przedsiębiorstwach wózki widłowe nie są wykorzystywane bardzo często i nie muszą być używane do bardzo skomplikowanych działań. Co więcej, ich operatorzy mogą posiadać różnorodną znajomość sprzętu - często nie muszą oni poszerzać swojej wiedzy przez całe lata, co przekłada się na to, że preferują nieco starsze wózki.

W takich przypadkach wybór urządzenia, które było wcześniej używane, może okazać się bardzo rozsądnym pomysłem. Pozwoli pracownikom łatwo odnaleźć się w sytuacji, a sam pojazd będzie dobrze dostosowany do zadań, które przed nim staną.

Niezawodność pomimo używania

Wielu przedsiębiorców obawia się używanego sprzętu ze względu na możliwość zakupu pojazdu, który nie będzie w pełni sprawny i tak wytrzymały, jak jego nowoczesny odpowiednik. Dlatego też warto skorzystać ze sprawdzonej oferty, którą można znaleźć pod adresem https://jung-serwis.com/.

Kupując używany wózek widłowy z zaufanego miejsca, zyskujemy pewność, że był on odpowiednio serwisowany, a jego jakość stoi na najwyższym poziomie. Dzięki temu na bok mogą zostać odsunięte wszystkie wątpliwości względem tego, czy jest on dobrą inwestycją, ponieważ bez wątpienia sprawdzi się nawet w trudnych zadaniach. W przypadku maszyn używanych z zaufanego źródła stosunek ceny do jakości będzie bez wątpienia bardzo korzystny.

Jak wybrać używany wózek widłowy?

Wybierając używany wózek widłowy i chcąc mieć pewność, że będzie on spełniał wszystkie wymagania, warto sprawdzić na początek dwie ważne kwestie, którymi są ilość przepracowanych motogodzin oraz stan techniczny pojazdu. Te dwie kwestie będą decydujące o jego sprawności oraz dalszej żywotności. Warto przy tym zbadać dokumentację techniczną, ilustrującą przebieg dotychczasowego serwisowania. Dzięki takim szczegółom każda firma uniknie błędnego zakupu.

źródło: Jung-serwis