Wirtualna rzeczywistość w automatyce - symulacje

Nieważne, czy chcemy skrócić czas wprowadzenia produktu na rynek, zaplanować proces produkcji, ograniczyć koszty, czy zwiększyć elastyczność. Z każdym z tych zadań jesteśmy sobie w stanie lepiej poradzić, przeprowadzając symulacje.

Posłuchaj
00:00

Kluczową rolę odgrywa w tym procesie cyfrowy bliźniak, czyli wirtualne odzwierciedlenie urządzenia, linii produkcyjnej lub nawet całego zakładu. Pozwala on lepiej zaprojektować maszynę, szybciej uruchomić instalację, a także optymalizować pracę przedsiębiorstwa.

Symulacje i cyfrowy bliźniak mają istotne znaczenie na etapie uruchomienia produkcji, ale generują również wartość dodaną w pozostałych fazach życia maszyny – począwszy od projektu i inżynierii, po konfigurację, obsługę i serwisowanie.

Wirtualny model ma również dodatkowe zastosowania. Można go wykorzystać np. do oceny różnych konstrukcji maszyn, szkolenia operatorów lub jako model demonstracyjny w wirtualnym salonie wystawowym.

Kolejnym istotnym aspektem symulacji jest współpraca. Firma Siemens oferuje kompleksowe portfolio z zakresu symulacji, które ułatwia koordynację pracy inżynierów. Dzięki modułowości narzędzi symulacyjnych można realizować scenariusze dostosowane dla danego klienta. Symulacje da się też przeprowadzać na poziomach maszyny, linii produkcyjnej lub fabryki. Portfolio Digital Enterprise łączy oprogramowanie symulacyjne z systemem automatyzacji Simatic i TIA Portal.

Użytkownicy są w stanie rozpocząć symulację w dowolnym momencie, aby wyjść naprzeciw wymaganiom swoich klientów i w pełni wykorzystać potencjał cyfrowego bliźniaka. A co najważniejsze: wszystkie rozwiązania można wdrażać stopniowo.

Główne cechy

  • Symulacje oraz bliźniak cyfrowy tworzą wartość dodaną na przestrzeni całego łańcucha wartości, nie tylko podczas wirtualnego uruchomienia.
  • Potencjał symulacji można wykorzystać m.in. w modułowej ofercie dla pojedynczych urządzeń, linii produkcyjnych oraz całych zakładów.
  • Symulacje w automatyce sprzyjają współpracy między działami.

 

Siemens
www.siemens.com/simulation

Zobacz więcej w kategorii: Prezentacje firmowe
Silniki i napędy
Fabryka Grupy Roca oszczędza 30% energii rocznie dzięki technologiom napędowym
Pomiary
Ciśnienie pod kontrolą – nowoczesne rozwiązania dla sektora spożywczego
Obudowy, złącza, komponenty
Nowa generacja zaworów 2-drogowych do wbudowania LC_8X/ zwiększa wydajność i efektywność hydraulicznych zaworów logicznych
PLC, HMI, Oprogramowanie
Zintegrowane technologie dla przemysłu spożywczego - precyzja, kontrola, niezawodność
PLC, HMI, Oprogramowanie
Jak efektywnie wdrażać Edge AI?
Przemysł 4.0
Nowe standardy w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym i medycznym
Powiązane treści
Cyfrowe bliźniaki i technologie VR/AR
Zobacz więcej z tagiem: Przemysł 4.0
Gospodarka
Pepperl+Fuchs prezentuje Digital Twin Starter Kit na Hannover Messe 2025 – rewolucja w IIoT
Targi zagraniczne
IFA 2025 - targi i platforma Home & Consumer Tech
Gospodarka
Już za miesiąc Warsaw Industry Automatica 2025

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów