Inwestycja w Przemysł 4.0 - jak pozyskać dofinansowanie?

Finanse mogą, choć wcale nie muszą być przeszkodą na drodze do Przemysłu 4.0. W kompleksowej transformacji produkcji lub postawieniu pierwszego kroku na drodze ku automatyzacji pomóc mogą instytucje oferujące dofinansowanie projektów z dziedziny cyfryzacji. Eksperci Comarch podpowiadają po kolei, jak się za to zabrać.

Posłuchaj
00:00

Przedsiębiorcy, inwestując w przemysł 4.0, zyskują podwójnie. Innowacyjność rozwiązań pozwala bowiem nie tylko na skuteczne oszczędności w kosztach, ale również na zwiększenie efektywności produkcji. Oba te czynniki mają realny wpływ na konkurencyjność firmy na współczesnym rynku. Warto zatem postawić na rozwój i rozpocząć digitalizację swojego przedsiębiorstwa.

Coraz częściej przedsiębiorstwa przemysłowe są świadome potrzeby zmian i rozwoju, ponieważ wprowadzenie zakładu w erę przemysłu 4.0 może być niezwykle zyskowną inwestycją. Jednak w obecnej sytuacji, kiedy w ostatnich miesiącach wiele firm było zmuszone wstrzymać lub ograniczyć produkcję, na przeszkodzie często stają koszty. Tutaj z pomocą przychodzą różnorodne programy dofinansowań.

Modułowość rozwiązań Przemysłu 4.0 pozwala na wdrażanie ich w każdym zakładzie produkcyjnym, niezależnie od jego wielkości. Możemy to robić małymi krokami lub zdecydować się na kompleksowy projekt połączony np. z wprowadzaniem metod lean. W obu przypadkach inwestycja zwróci się relatywnie szybko, natomiast obecnie dostępne źródła finansowania pozwalają jeszcze bardziej skrócić ten okres - zaznacza Wojciech Łaś, Kierownik Produktu Industry 4.0 w Comarch.

Jeżeli rozważasz wprowadzenie tego typu rozwiązań w swojej firmie, przygotowaliśmy dla ciebie kompleksową ofertę, obejmującą nie tylko wdrożenie systemów, ale też pozyskanie i rozliczenie dofinansowania. Eksperci Comarch przeprowadzą Cię przez ten proces krok po kroku.

Wszystko, co musisz wiedzieć o dotacjach

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarze „Cyfryzacja i optymalizacja produkcji – jak pozyskać finansowanie”, który powstał specjalnie z myślą o przedsiębiorcach, którzy chcą zacząć swoją przygodę z Przemysłem 4.0, a także tych, którzy chcą dowiedzieć się, skąd pozyskać wsparcie finansowe na realizacje ich planów. Startujemy już 30 listopada o godzinie 12:00. Podczas spotkania nasi eksperci pochylą się m.in. nad dostępnymi na rynku formami dofinansowania inwestycji. Opowiedzą również, komu są one dedykowane i jakie warunki należy spełnić, by skorzystać z dotacji.

Podczas webinaru rozmowę z Dariuszem Lipką, Prezesem BLDG oraz Partnerem Zarządzającym w BLDG Venture, funduszu kapitałowym inwestującym w innowacyjne produkty i technologie, poprowadzą Wojciech Łaś, Kierownik Produktu Industry 4.0 w Comarch, oraz Sebastian Gleń, Business Development Manager w Comarch.

Zapisy na wydarzenie dostępne są na stronie internetowej Comarch: https://events.comarch.com/iot/cyfryzacja-i-optymalizacja-produkcji-jak-pozyskac-dofinansowanie/.

Źródło: Comarch

Zobacz więcej w kategorii: Prezentacje firmowe
Przemysł 4.0
Jak system ERP zwiększa efektywność zarządzania zleceniami i procesem produkcyjnym?
Silniki i napędy
Nowy przenośnik taśmowy VarioFlow: elastyczny i płynny transport w branży FMCG i farmacji z kompletną ofertą komponentów z jednego źródła
Silniki i napędy
Nowe funkcje napędów EURA Drives - wsparcie dla gospodarki wodno-kanalizacyjnej
Roboty
TFM Robotics, coboty Techman Robot i automatyzacja procesów
Roboty
Irpark: polskie roboty mobilne wspierane przez AI
Roboty
Od AGV do AMR - ewolucja inteligentnego transportu wewnętrznego
Powiązane treści
Przemysł 4.0 - jak optymalizować produkcję na wielu płaszczyznach?
Zobacz więcej z tagiem: Przemysł 4.0
Gospodarka
Dassault Systèmes i Airbus rozszerzają strategiczne partnerstwo
Gospodarka
Emerson rozwija DeltaV Mimic: nowa wersja 6.LTS wspiera zaawansowane symulacje cyfrowe
Konferencja
Forum Technologiczne: Innowacje w automatyce

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów