Przemysł 4.0 - jak optymalizować produkcję na wielu płaszczyznach?

| Prezentacje firmowe Przemysł 4.0

Sektor produkcyjny jest ważnym trzonem gospodarki, co dzieje się jednak, gdy świat mierzy się z kryzysem takim jak np. pandemia Covid 19? Jak się okazuje w takich momentach kluczowe jest zastosowanie systemów, które pozwolą na prowadzenie i monitorowanie systemów w sposób zdalny, a nie tylko lokalny. Przy tym ważne jest sprawne współdziałanie człowieka z systemami i maszynami. Jak tego dokonać w czasie kryzysów, ale również poza nimi? W Comarch dokładnie przyglądamy się sytuacji na rynku oraz potrzebom naszych klientów, proponując rozwiązania z zakresu Przemysłu 4.0.

Przemysł 4.0 - jak optymalizować produkcję na wielu płaszczyznach?

Przemysł 4.0 - w stronę transformacji

Termin transformacja w kwestii sektora produkcyjnego kryje za sobą takie składniki jak optymalizacja, odporność i konkurencyjność. Te w połączeniu są nie zawsze prostą, ale prowadzą do osiągnięcia celów biznesowych i wysokiej pozycji rynkowej. Kluczowe są w czasie prosperity, ale także kryzysów gospodarczych i zdrowotnych. Co zatem sprawdza się również w czasie pandemii i poza nią? To technologie związane koncepcją Przemysłu 4.0. W Comarch stawiamy na jej praktyczne rozwiązania z zakresu Przemysłu 4.0, które przekuwają się na biznes naszych klientów.

Przemysł 4.0 z Comarch - rozwiązania IoT na każdej płaszczyźnie

Nad Przemysłem 4.0 buduje się wiele teorii, jednak tę należy przekuć w praktykę i udowodnić jej realne zastosowanie. To nie jest nam obce, Comarch wychodzimy z propozycją wykorzystania systemów chmurowych, działających w ekosystemie Industry 4.0 wykorzystującym technologie Industrial IoT. Jeśli jest taka potrzeba, to wychodzimy z propozycją integracji naszych rozwiązań z istniejącą infrastrukturą. Na przykład z zastosowaniem aplikacji Industry 4.0 z modułem klasy MES/MoM, która wspiera wiele procesów zdalnie, wśród nich: podejmowanie właściwych decyzji przez kierowników produkcji, wychwytywanie nieefektywności, ciągłe monitorowanie OEE, eliminowanie błędów przy weryfikacji jakości towaru, dostarczanie rzetelne dane w czasie rzeczywistym bez konieczności dokumentacji papierowej.

Aplikacja klasy MES to nie jedyne rozwiązanie, które w praktyczny sposób realizuje koncepcję Przemysłu 4.0 w produkcji. Wśród proponowanych usług i produktów znajduje się także system ułatwiający zdalne zarzadzanie zasobami Asset Tracking. Kluczowy jest także Smart Metering, dzięki któremu zmniejszamy koszty zużycia mediów i zyskujemy zdalny monitoring liczników.

White paper Comarch: digitalizacja sektora produkcyjnego - nowe wyzwania i doświadczenia Comarch

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o sposobach na optymalizację produkcji oraz wpływie pandemii na sektor produkcyjny, zapoznajcie się z white paperem.

źródło: Comarch