Przemysł 4.0 - jak optymalizować produkcję na wielu płaszczyznach?

Sektor produkcyjny jest ważnym trzonem gospodarki, co dzieje się jednak, gdy świat mierzy się z kryzysem takim jak np. pandemia Covid 19? Jak się okazuje w takich momentach kluczowe jest zastosowanie systemów, które pozwolą na prowadzenie i monitorowanie systemów w sposób zdalny, a nie tylko lokalny. Przy tym ważne jest sprawne współdziałanie człowieka z systemami i maszynami. Jak tego dokonać w czasie kryzysów, ale również poza nimi? W Comarch dokładnie przyglądamy się sytuacji na rynku oraz potrzebom naszych klientów, proponując rozwiązania z zakresu Przemysłu 4.0.

Posłuchaj
00:00

Przemysł 4.0 - w stronę transformacji

Termin transformacja w kwestii sektora produkcyjnego kryje za sobą takie składniki jak optymalizacja, odporność i konkurencyjność. Te w połączeniu są nie zawsze prostą, ale prowadzą do osiągnięcia celów biznesowych i wysokiej pozycji rynkowej. Kluczowe są w czasie prosperity, ale także kryzysów gospodarczych i zdrowotnych. Co zatem sprawdza się również w czasie pandemii i poza nią? To technologie związane koncepcją Przemysłu 4.0. W Comarch stawiamy na jej praktyczne rozwiązania z zakresu Przemysłu 4.0, które przekuwają się na biznes naszych klientów.

Przemysł 4.0 z Comarch - rozwiązania IoT na każdej płaszczyźnie

Nad Przemysłem 4.0 buduje się wiele teorii, jednak tę należy przekuć w praktykę i udowodnić jej realne zastosowanie. To nie jest nam obce, Comarch wychodzimy z propozycją wykorzystania systemów chmurowych, działających w ekosystemie Industry 4.0 wykorzystującym technologie Industrial IoT. Jeśli jest taka potrzeba, to wychodzimy z propozycją integracji naszych rozwiązań z istniejącą infrastrukturą. Na przykład z zastosowaniem aplikacji Industry 4.0 z modułem klasy MES/MoM, która wspiera wiele procesów zdalnie, wśród nich: podejmowanie właściwych decyzji przez kierowników produkcji, wychwytywanie nieefektywności, ciągłe monitorowanie OEE, eliminowanie błędów przy weryfikacji jakości towaru, dostarczanie rzetelne dane w czasie rzeczywistym bez konieczności dokumentacji papierowej.

Aplikacja klasy MES to nie jedyne rozwiązanie, które w praktyczny sposób realizuje koncepcję Przemysłu 4.0 w produkcji. Wśród proponowanych usług i produktów znajduje się także system ułatwiający zdalne zarzadzanie zasobami Asset Tracking. Kluczowy jest także Smart Metering, dzięki któremu zmniejszamy koszty zużycia mediów i zyskujemy zdalny monitoring liczników.

White paper Comarch: digitalizacja sektora produkcyjnego - nowe wyzwania i doświadczenia Comarch

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o sposobach na optymalizację produkcji oraz wpływie pandemii na sektor produkcyjny, zapoznajcie się z white paperem.

Źródło: Comarch

Powiązane treści
Inwestycja w Przemysł 4.0 - jak pozyskać dofinansowanie?
Automatyzacja w sektorze produkcyjnym na przykładzie wdrożenia Comarch IoT
Gluetec wdraża Comarch ERP Enterprise
Rola IIoT w cyfrowej transformacji sektora produkcyjnego - doświadczenia firmy Comarch
Zobacz więcej w kategorii: Prezentacje firmowe
Silniki i napędy
Serwohydrauliczny napęd Bosch Rexroth zwiększa sprawność energetyczną pras do głębokiego tłoczenia
Obudowy, złącza, komponenty
277 powodów, by wybrać przyszłość bez smarowania. NOWOŚCI igus na 2025 rok
PLC, HMI, Oprogramowanie
Bosch Rexroth oferuje usługę FOTA - aktualizowanie sterowników – także pochodzących od innych producentów
Pomiary
PL Flush – precyzyjny czujnik ciśnienia do aplikacji z ograniczoną przestrzenią montażową
Pomiary
Ekran dotykowy, wyjście HDMI, mała masa, kompaktowe wymiary - nowe oscyloskopy Voltcraft z serii DOV
Bezpieczeństwo
Obniżenie kosztów suwnic wewnętrznych nawet o 40% dzięki nowemu prowadnikowi ślizgowemu firmy igus
Zobacz więcej z tagiem: Przemysł 4.0
Gospodarka
Accenture kupuje Systemę
Prezentacje firmowe
Modernizacja maszyn zgodna z wymogami UE. Nie ryzykuj przestojów – sprawdź zgodność maszyn z normami UE!
Gospodarka
Yale Lift Truck wprowadza telemetrię jako standard w wózkach widłowych – większa kontrola, mniej przestojów

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów