Przemiennik częstotliwości Lenze i550 protec

Wśród cieszących się powodzeniem przemienników Lenze i500 występuje także wariant zdecentralizowany. Model i550 protec, z możliwością połączenia poprzez IO-link, wykonano w obudowie ze stopniem ochrony IP66, która zapewnia maksymalną ochronę przed niekorzystnymi warunkami otoczenia, takimi jak kurz, brud lub strumień wody podczas czyszczenia.

Posłuchaj
00:00

Pierwszy zdecentralizowany przemiennik z IO-LINK

Przemiennik i550 protec wpisuje się w szeroki zakres zdecentralizowanych zadań napędowych.

IO-Link ułatwia integrację rozproszonych w aplikacji czujników i elementów wykonawczych w celu wymiany danych procesowych lub parametryzacyjnych.

W tym rozwiązaniu nie ma potrzeby ręcznego adresowania węzłów ani stosowania drogich, specjalnych kabli. Jeśli master IO-Link jest już używany w sieci przemysłowej, i550 protec można podłączyć niezależnie od nadrzędnego systemu sterowania.

Urządzenia są parametryzowane automatycznie podczas standardowej konfiguracji lub w ramach wymiany urządzenia w trakcie eksploatacji. Firma Lenze jest pierwszym producentem napędów, który opanował standard v1.1, niezbędny do automatycznej wymiany danych.

Łatwo również elastycznie podłączyć zdecentralizowany standard komunikacji ASi-5 do interfejsu IO-Link Lenze i550.

Ponadto dostępne są wszystkie inne popularne interfejsy sieci przemysłowych.

Ekspert od małych przestrzeni i trudnych warunków środowiskowych

Nawet poza szafą sterowniczą przestrzeń dostępna w maszynach i systemach pozostaje dość ograniczona. Przemiennik i550 Protec to wyjątkowo kompaktowe urządzenie. Przykładowo, i550 protec o mocy 0,75 kW jest co najmniej o połowę mniejszy od typowych rozwiązań dostępnych na rynku. Konstrukcja urządzeń o stopniu ochrony IP66 zapewnia maksymalną ochronę przed niekorzystnymi warunkami otoczenia, takimi jak kurz, brud lub strumień wody podczas czyszczenia. Wśród cieszących się powodzeniem przemienników Lenze i500 występuje także wariant zdecentralizowany. Model i550 protec, z możliwością połączenia poprzez IO-link, wykonano w obudowie ze stopniem ochrony IP66, która zapewnia maksymalną ochronę przed niekorzystnymi warunkami otoczenia, takimi jak kurz, brud lub strumień wody podczas czyszczenia.

Przemiennik częstotliwości i550 Protec nadaje się szczególnie do dużych maszyn, zastosowań rozproszonych, a także wszędzie tam, gdzie przestrzeń w szafie sterowniczej jest kosztowna. Dzięki temu można osiągnąć znaczne oszczędności kosztów instalacji – nie ma np. potrzeby wykorzystywania drogich, ekranowanych kabli silnikowych, a kilka przemienników może być podłączonych do wspólnego kabla zasilającego w celu optymalizacji kosztów. Typowymi przykładami maszyn, w których znajduje on zastosowanie, są przenośniki taśmowe, wentylatory, pompy, napędy główne, a nawet urządzenia podnoszące.

Produkt roku 2021

Przemiennik częstotliwości i550 protec został Produktem Roku 2021 według renomowanego niemieckiego magazynu branżowego "Computer & Automation". Czytelnicy i redaktorzy wybrali go jako zwycięzcę w kategorii "Technika napędowa". Osiągnięcie pierwszego miejsca w tym branżowym plebiscycie dodatkowo potwierdza, że zdecentralizowany wariant z rodziny falowników i500 spełnia wszystkie wymagania konstruktorów maszyn, którzy potrzebują wytrzymałego i łatwego do wdrożenia przemiennika poza szafą sterowniczą.

 

Lenze
www.lenze.com

Więcej na www.lenze.com
Zobacz więcej w kategorii: Prezentacje firmowe
Silniki i napędy
Fabryka Grupy Roca oszczędza 30% energii rocznie dzięki technologiom napędowym
Pomiary
Ciśnienie pod kontrolą – nowoczesne rozwiązania dla sektora spożywczego
Obudowy, złącza, komponenty
Nowa generacja zaworów 2-drogowych do wbudowania LC_8X/ zwiększa wydajność i efektywność hydraulicznych zaworów logicznych
PLC, HMI, Oprogramowanie
Zintegrowane technologie dla przemysłu spożywczego - precyzja, kontrola, niezawodność
PLC, HMI, Oprogramowanie
Jak efektywnie wdrażać Edge AI?
Przemysł 4.0
Nowe standardy w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym i medycznym
Powiązane treści
Automatyka i urządzenia do zastosowań specjalnych
Zobacz więcej z tagiem: Silniki i napędy
Technika
Decentralna technika napędowa
Gospodarka
WEG zwiększy zdolności produkcji silników elektrycznych we Włoszech
Targi zagraniczne
Coiltech Italia 2025 - międzynarodowa konferencja i wystawa technologii nawijania elementów indukcyjnych

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów