Varistar CP – perfekcyjne szafy serwerowe i sieciowe nVent Schroff

| Prezentacje firmowe Obudowy, złącza, komponenty

Każde centrum danych i instalacja sieciowa są unikalne. Dobierając odpowiednie urządzenia, trzeba zwrócić uwagę na wiele czynników. Firma nVent, z ponad 50-letnim doświadczeniem w szafach i obudowach 19”, oraz CSI S.A., jako dystrybutor wyspecjalizowanych urządzeń przemysłowych, polecają szeroki wybór szaf Varistar CP.

Varistar CP – perfekcyjne szafy serwerowe i sieciowe nVent Schroff

Seria Varistar CP to stabilność użytkowania, efektywne wykorzystanie przestrzeni oraz inteligentne zarządzanie kablami. Dzięki dużej elastyczności mocowania szafy te sprawdzą się w niemal każdych warunkach. Spełniają wysokie wymagania pod względem bezpieczeństwa użytkowania, ładowności oraz kontroli dostępu.

Zalety szafy Varistar CP

Wśród szaf serwerowych i sieciowych z serii Varistar CP znajduje się kilka typów. W zależności od zapotrzebowania można wybrać samodzielną szafę serwerową, szafę typu Side-by-side, mobilną serwerową z wbudowanymi kółkami czy regał kablowy o średniej i dużej gęstości okablowania. W ofercie mamy dwie szerokości szaf – 600 oraz 800 mm. Głębokość wynosi 1200 mm, a wysokość to 42 U (2000 mm) lub 47 U (2200 mm). Standardowo szafy z serii Varistar CP są wykończone w kolorze RAL 7021. Na specjalne życzenie klienta są dostępne również inne kolory.

Cechy charakterystyczne:

  • zaawansowane opcje w zakresie kontroli dostępu;
  • unikalny profil typu meander, zapewniający maksymalną elastyczność mocowania;
  • konstrukcja mechaniczna z wbudowanym systemem zamykania;
  • obciążenie statyczne 1600 kg;
  • obciążenie dynamiczne 1000 kg, w obudowie przemysłowej z wbudowanymi kółkami.

Drzwi szaf serwerowych oferują wiele sposobów konfiguracji – można zainstalować pojedyncze lub podwójne, gładkie, szklane lub perforowane. W ofercie istnieje również opcja jednopunktowej lub trzypunktowej blokady. Dostępne są też zamki elektroniczne Mifare oraz wiele rodzajów uchwytów.

 
Tabela modeli i kodów produktów dla serii Varistar CP

W najnowszym modelu drzwi są jeszcze bardziej wytrzymałe niż dotąd przy konkretnych gabarytach. Mają większą liczbę punktów ryglowania i zawiasów. Przykładowo, ryglowanie pięciopunktowe z pięcioma zawiasami jest stosowane w modelu 2200H/47U. Trzy zawiasy (Varistar CP IP20) zamiast dwóch (Varistar IP20) przewidziane zostało dla szafek o wymiarach >= 38 U. Zawiasy górne i dolne dosunięto do zewnętrznej krawędzi, co stanowi kolejny atut. Model ma regulowane nóżki. Natomiast w szafach od 25 do 33 U będą nadal dwa zawiasy. Klamka z zamkiem 1333 na drzwiach przednich i tylnych jest w standardzie. Zaletę stanowi również łatwy montaż, możliwy do wykonania przez jedną osobę, dzięki specjalnie zaprojektowanym śrubom zapewniającym szybką instalację.

Zarządzanie kablami w szafach serwerowych i sieciowych Varistar CP opiera się na unikaniu oporów powietrza, naprężeń, zakrętów oraz punktów nacisku. Wszystko to w celu zapewnienia jak najlepszej wydajności.

Szafy serwerowe i sieciowe Varistar CP są w pełni kompatybilne z obudowami Varistar, RackChiller oraz seriami drzwi InRow, Rear i RackPower PDU.

Pozostałe cechy szaf przemysłowych Varistar

Pełna ochrona: EMC (EN 61000-5-7 i IEC 61587), stopień ochrony IP 55 (IEC 60529) i bezpieczeństwo przeciwpożarowe (EN45545).

Kontrola dostępu: Konstrukcja mechaniczna w połączeniu z zaawansowanym systemem blokowania zapewnia najnowocześniejsze standardy bezpieczeństwa.

Funkcjonalne zarządzanie kablami: W celu zapewnienia wydajności należy unikać oporu powietrza, naprężeń, zgięć i punktów nacisku.

Modułowość: Dzięki modułowemu charakterowi szafy spełniają wymagania wielu aplikacji.

Stabilność: Obciążenie statyczne wynosi 1600 kg, a obciążenie dynamiczne 1000 kg ze zintegrowanymi kółkami.

Skrócony czas konfiguracji: Akcesoria można szybko i łatwo instalować oraz demontować za pomocą tylko jednego wkrętaka TORX 30.

Zarządzanie energią: Zintegrowana, niezawodna dystrybucja i zarządzanie energią.

Maksymalna elastyczność mocowania: Unikalny profil ramy meander do łatwego montażu i integracji akcesoriów.


CSI S.A.
ul. Sosnowiecka 89
31-345 Kraków
tel. 12 390 61 80
kontakt@csi.pl
csi.pl