Bezpieczeństwo cyklu produkcyjnego z systemem EVERIOT

Czynniki ryzyka – takie jak nieprawidłowa temperatura wytwarzania, przechowywania czy niedostosowana wilgotność – mogą mieć decydujący wpływ na jakość produktów. Zgodnie z procedurami HACCP (analizy zagrożeń i krytycznych punktów kontroli) powinny one być przechowywane i transportowane w warunkach zapewniających zachowanie właściwej temperatury. Skutecznym i relatywnie niskobudżetowym rozwiązaniem umożliwiającym kontrolę warunków środowiska jest system dystrybuowany przez poznańskiego producenta EVER, oparty na technologii Blulog.

Posłuchaj
00:00

Elementami systemu pomiaru warunków środowiskowych EVERIOT są rejestratory danych oraz HUB-y. Czujniki umożliwiają precyzyjny (indywidualna kalibracja zgodna z EN 17025) i bezprzewodowy pomiar warunków w czasie rzeczywistym. Dzięki połączeniu z Internetem (Ethernet, Wi-Fi lub GPRS) bieżący odczyt pomiaru jest możliwy z dowolnej lokalizacji. Rejestratory przechowują szczegółowe dane w pamięci wewnętrznej, z której mogą być odczytane za pośrednictwem dowolnego nośnika NFC, np. w smartfonie albo czytnikach, i umożliwiają ich transfer drogą radiową RF do HUB-a (koncentrator). Zasięg transmisji, w wolnej przestrzeni, może sięgać nawet 700 m. Dodatkowym atutem rejestratorów są: wysoka odporność na warunki atmosferyczne (IP67, IP65, IP44 – adekwatnie dla typu rejestratora) i łatwość instalacji. Użytkownicy doceniają także długą żywotność baterii (i brak konieczności ich wymiany w okresie ważności kalibracji), 5 lat gwarancji oraz pełną zgodność urządzeń z aktualnymi standardami ETSI 300220 i EN 12830. Wspomniany HUB, podłączony do Internetu, przesyła w pełni zabezpieczone (szyfrowane) dane pomiarowe do chmury, gdzie istnieje możliwość ich przetwarzania oraz archiwizacji.

Za pośrednictwem specjalnej aplikacji internetowej użytkownik EVERIOT ma pełny i bezpłatny dostęp do danych pomiarowych, przedstawianych numerycznie (tabela) lub graficznie (wykres). Software zapewnia dodatkowo łatwą i szybką konfigurację systemu typu plug & play. Administrator ma możliwość określenia indywidualnych parametrów dla stanów pomiarowych, po zaistnieniu których otrzyma alert za pośrednictwem e-maila i/lub SMS-a. Pozwala to na szybką reakcję w docelowej lokalizacji i rozwiązanie problemu, który mógłby wpłynąć na jakość produktów. Co istotne, aplikacja umożliwia także generowanie raportów (pdf, csv) z wybranego okresu (dane bieżące i historyczne) oraz certyfikatów, na potrzeby audytu czy też kontroli zewnętrznych jednostek, tj. sanepidu czy Państwowej Inspekcji Handlu.

Zabezpieczenie łańcucha chłodniczego stanowi klucz do efektywnego działania w wielu branżach. Wdrożenie systemowego rozwiązania do monitorowania warunków środowiskowych jest korzystne – pozwala zaoszczędzić czas, który pracownicy musieliby poświęcić na pomiary ręczne, a także umożliwia precyzyjną kontrolę wrażliwych parametrów.
Więcej: www.ever.eu/IOT

 

EVER Sp. z o.o.
ul. Wołczyńska 19
60-003 Poznań
tel. +48 61 6500 400
iot@ever.eu
www.ever.eu

Więcej na www.ever.eu
Powiązane treści
Automatyka w branży FMCG. Produkty szybko zbywalne
Zobacz więcej w kategorii: Prezentacje firmowe
Silniki i napędy
Serwohydrauliczny napęd Bosch Rexroth zwiększa sprawność energetyczną pras do głębokiego tłoczenia
Obudowy, złącza, komponenty
277 powodów, by wybrać przyszłość bez smarowania. NOWOŚCI igus na 2025 rok
PLC, HMI, Oprogramowanie
Bosch Rexroth oferuje usługę FOTA - aktualizowanie sterowników – także pochodzących od innych producentów
Pomiary
PL Flush – precyzyjny czujnik ciśnienia do aplikacji z ograniczoną przestrzenią montażową
Pomiary
Ekran dotykowy, wyjście HDMI, mała masa, kompaktowe wymiary - nowe oscyloskopy Voltcraft z serii DOV
Bezpieczeństwo
Obniżenie kosztów suwnic wewnętrznych nawet o 40% dzięki nowemu prowadnikowi ślizgowemu firmy igus
Zobacz więcej z tagiem: Bezpieczeństwo
Prezentacje firmowe
Obniżenie kosztów suwnic wewnętrznych nawet o 40% dzięki nowemu prowadnikowi ślizgowemu firmy igus
Prezentacje firmowe
Od ręcznych kontroli bezpieczeństwa funkcjonalnego po testy z przewodnikiem: modernizacja weryfikacji bezpieczeństwa
Gospodarka
Urządzenia iskrobezpieczne coraz potrzebniejsze

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów