Bezpieczeństwo cyklu produkcyjnego z systemem EVERIOT

| Prezentacje firmowe Bezpieczeństwo

Czynniki ryzyka – takie jak nieprawidłowa temperatura wytwarzania, przechowywania czy niedostosowana wilgotność – mogą mieć decydujący wpływ na jakość produktów. Zgodnie z procedurami HACCP (analizy zagrożeń i krytycznych punktów kontroli) powinny one być przechowywane i transportowane w warunkach zapewniających zachowanie właściwej temperatury. Skutecznym i relatywnie niskobudżetowym rozwiązaniem umożliwiającym kontrolę warunków środowiska jest system dystrybuowany przez poznańskiego producenta EVER, oparty na technologii Blulog.

Bezpieczeństwo cyklu produkcyjnego z systemem EVERIOT

Elementami systemu pomiaru warunków środowiskowych EVERIOT są rejestratory danych oraz HUB-y. Czujniki umożliwiają precyzyjny (indywidualna kalibracja zgodna z EN 17025) i bezprzewodowy pomiar warunków w czasie rzeczywistym. Dzięki połączeniu z Internetem (Ethernet, Wi-Fi lub GPRS) bieżący odczyt pomiaru jest możliwy z dowolnej lokalizacji. Rejestratory przechowują szczegółowe dane w pamięci wewnętrznej, z której mogą być odczytane za pośrednictwem dowolnego nośnika NFC, np. w smartfonie albo czytnikach, i umożliwiają ich transfer drogą radiową RF do HUB-a (koncentrator). Zasięg transmisji, w wolnej przestrzeni, może sięgać nawet 700 m. Dodatkowym atutem rejestratorów są: wysoka odporność na warunki atmosferyczne (IP67, IP65, IP44 – adekwatnie dla typu rejestratora) i łatwość instalacji. Użytkownicy doceniają także długą żywotność baterii (i brak konieczności ich wymiany w okresie ważności kalibracji), 5 lat gwarancji oraz pełną zgodność urządzeń z aktualnymi standardami ETSI 300220 i EN 12830. Wspomniany HUB, podłączony do Internetu, przesyła w pełni zabezpieczone (szyfrowane) dane pomiarowe do chmury, gdzie istnieje możliwość ich przetwarzania oraz archiwizacji.

Za pośrednictwem specjalnej aplikacji internetowej użytkownik EVERIOT ma pełny i bezpłatny dostęp do danych pomiarowych, przedstawianych numerycznie (tabela) lub graficznie (wykres). Software zapewnia dodatkowo łatwą i szybką konfigurację systemu typu plug & play. Administrator ma możliwość określenia indywidualnych parametrów dla stanów pomiarowych, po zaistnieniu których otrzyma alert za pośrednictwem e-maila i/lub SMS-a. Pozwala to na szybką reakcję w docelowej lokalizacji i rozwiązanie problemu, który mógłby wpłynąć na jakość produktów. Co istotne, aplikacja umożliwia także generowanie raportów (pdf, csv) z wybranego okresu (dane bieżące i historyczne) oraz certyfikatów, na potrzeby audytu czy też kontroli zewnętrznych jednostek, tj. sanepidu czy Państwowej Inspekcji Handlu.

Zabezpieczenie łańcucha chłodniczego stanowi klucz do efektywnego działania w wielu branżach. Wdrożenie systemowego rozwiązania do monitorowania warunków środowiskowych jest korzystne – pozwala zaoszczędzić czas, który pracownicy musieliby poświęcić na pomiary ręczne, a także umożliwia precyzyjną kontrolę wrażliwych parametrów.
Więcej: www.ever.eu/IOT

 

EVER Sp. z o.o.
ul. Wołczyńska 19
60-003 Poznań
tel. +48 61 6500 400
iot@ever.eu
www.ever.eu