Ultrakompaktowy komputer przemysłowy C6017

| Prezentacje firmowe PLC, HMI, Oprogramowanie

Generacja ultrakompaktowych komputerów przemysłowych firmy Beckhoff świetnie sprawdza się we wszystkich aplikacjach z zakresu automatyzacji, wizualizacji procesów i komunikacji, zapewniając wysoką uniwersalność i elastyczność zastosowań przy dużej oszczędności przestrzeni. Model C6017 uzupełnia tę serię o rozwiązanie oferujące maksymalną kompaktowość i elastyczność montażu oraz większą niż dotąd liczbę portów i zintegrowany zasilacz UPS.

Ultrakompaktowy komputer przemysłowy C6017

Kompaktowe wymiary C6017 sprawiają, że pod względem gabarytów jest on porównywalny z modelem C6015 – najmniejszym z rodziny ultrakompaktowych komputerów przemysłowych firmy Beckhoff. Popularność C6015 przyczyniła się do narodzin popytu na tego typu rozwiązania również w aplikacjach o wysokich wymaganiach w zakresie dostępności portów sieciowych i ochrony danych w przypadku awarii zasilania. Właśnie dla nich inżynierowie z firmy Beckhoff opracowali model C6017, w którym dotychczasowe złącze DisplayPort, zintegrowany adapter sieci Ethernet z podwójnym portem 100/1000Base-T oraz złącza USB 3.0 i 2.0 uzupełnione zostały o dwa porty RJ45 i dwa złącza USB 2.0. Co więcej, model ten może zostać także dodatkowo wyposażony w wydajny zasilacz USB z 1-sekundowym podtrzymaniem zasilania, który w razie przerwy w zasilaniu sieciowym zabezpiecza przed utratą wrażliwych danych.

Wymiary C6017 (82×82×66 mm) są niemal takie same jak C6015. Jedyna różnica dotyczy wysokości: C6017 jest o 24 mm wyższy od swojego kuzyna. Dzięki zintegrowanemu procesorowi Intel Atom, wyposażonemu nawet w cztery rdzenie, pasywnemu układowi chłodzenia oraz wytrzymałej obudowie z aluminium i cynku odlewanego pod ciśnieniem, opisywany model sprawdza się w realizacji zadań z zakresu automatyzacji, wizualizacji procesów i komunikacji w aplikacjach wymagających niskiej lub średniej wydajności sprzętowej.

Generacja komputerów o uniwersalnych zastosowaniach

 
Fot. 1. Ultrakompaktowy komputer przemysłowy C6017, firmy Beckhoff

Rodzina ultrakompaktowych komputerów przemysłowych idealnie spełnia wymagania nowoczesnych przedsiębiorstw z sektora budowy maszyn, wśród których na pierwszy plan wysuwają się: modułowość, ograniczone zapotrzebowanie na miejsce w szafie sterowniczej, rosnąca moc obliczeniowa i niska cena jednostkowa. Stworzona właśnie z myślą o sprostaniu owym wymogom opisywana generacja komputerów znajduje zastosowanie w całym szeregu aplikacji, np. w strukturach rozproszonych oraz nowatorskich projektach z zakresu IoT (Internetu Rzeczy) i Przemysłu 4.0.

Co istotne, wysoka skalowalność komputerów firmy Beckhoff umożliwia precyzyjny dobór mocy obliczeniowej do potrzeb danej aplikacji:

  • modele C6015 i C6017 sprawdzą się w aplikacjach wymagających niskiej i średniej mocy obliczeniowej;
  • model C6030 – wydajny komputer z procesorem Core i o częstotliwości do 3,9 GHz na rdzeń – jest idealnym rozwiązaniem do obsługi skomplikowanych maszyn, aplikacji CNC i XTS, sterowania osiami, wymagających aplikacji HMI oraz procesów o bardzo krótkich czasach cyklu i/lub wymagających przetwarzania dużej ilości danych.

 

 


Beckhoff Automation Sp. z o.o.
Żabieniec, ul. Ruczajowa 15,
05-500 Piaseczno, Polska
tel.: +48 22 750 47 00
info@beckhoff.pl,
www.beckhoff.pl