Cobot firmy OMRON wspiera linię produkcyjną wegańskich lodów Ice Bakers

| Prezentacje firmowe Roboty

Studium przypadku - końcowy proces pakowania w 100% roślinnych lodów Ice Bakers został zautomatyzowany za pomocą cobota OMRON TM, wyposażonego w przyssawkę wydrukowaną na drukarce 3D. Rozwiązanie to pozwoliło duńskiej firmie Ice Bakers sprostać wysokiemu popytowi na jej beznabiałowe, wegańskie lody.

Cobot firmy OMRON wspiera linię produkcyjną wegańskich lodów Ice Bakers

Lody bez śmietany, mleka i jaj?

W 2017 r. Claus Sørensen, przedsiębiorca i wytwórca lodów z miasta Thisted w Danii, zaczął produkować wegańskie lody na bazie ryżu i owsa. Popularność tych roślinnych lodów znacznie wzrosła, aż doprowadziła do konieczności zautomatyzowania ręcznej produkcji.

"Odzew klientów na naszą ofertę wegańskich lodów był wyjątkowo pozytywny i dotarliśmy do punktu, w którym konieczne stało się zautomatyzowanie wielu procesów, aby sprostać ogromnemu zapotrzebowaniu na rynku", mówi Claus Sørensen, właściciel Ice Bakers. Obecnie firma produkuje ponad 30 tys. litrów lodów tygodniowo.

Osiem pudełek lodów na raz

Robota współpracującego OMRON TM wdrożono na końcu linii produkcyjnej i obecnie pakuje on 10‒12 tys. pudełek lodów dziennie. Został wyposażony w wydrukowane na drukarce 3D narzędzie z przyssawką próżniową, które może przenosić osiem opakowań lodów naraz do kartonowego pudełka, co zwiększa wydajność linii o 80%. Dzięki zautomatyzowaniu tego procesu pracownicy mogą zająć się bardziej skomplikowanymi zadaniami.

Wdrożone w 2021 r. rozwiązanie zostało opracowane przez firmy Jysk Elteknik i Jens A. A/S, we współpracy z Ice Bakers, przy użyciu technologii z serii TM firmy OMRON – w tym platformy Sysmac, sterowników PLC i innych standardowych komponentów.

"Dobrze znamy firmę OMRON i szybko stało się dla nas jasne, że jej seria TM to oczywisty wybór w zakresie technologii dla opracowywanego przez nas rozwiązania", powiedział Niels Jørn Poulsen, dyrektor generalny Jysk Elteknik.

Globalni automatycy - i nie tylko

OMRON Corporation to wiodąca na świecie firma z branży automatyki, która oferuje rozwiązania oparte na technologii "Sensing & Control + Think". Obszary działalności przedsiębiorstwa obejmują wiele sektorów: od automatyki przemysłowej i podzespołów elektronicznych, przez systemy infrastruktury społecznej i opiekę zdrowotną, aż po rozwiązania środowiskowe.

Firma powstała w 1933 r. i obecnie zatrudnia ok. 30 tys. pracowników na całym świecie, dostarczając produkty i świadcząc usługi w ok. 120 krajach i regionach. W obszarze automatyki przemysłowej OMRON wspiera innowacje z zakresu produkcji, oferując zaawansowane produkty i technologie automatyki, a ponieważ dąży do stworzenia lepszego społeczeństwa, zapewnia także rozbudowane usługi wsparcia klienta.

Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej firmy:
industrial.omron.eu.

Ograniczenia zdolności produkcyjnych nie powinny hamować wzrostu

Stanowisko robota OMRON charakteryzuje się stosunkowo wysoką wydajnością, ponieważ firma Ice Bakers wymagała zarówno wysokich zdolności produkcyjnych, jak i elastyczności, która charakteryzuje roboty współpracujące.

"To dobry przykład tego, jak producentów żywności może czasem zaskoczyć rzeczywistość, gdy wymyślą dobry produkt, którego pragną klienci. W takim przypadku często istnieje potrzeba wprowadzenia rozwiązań z zakresu automatyzacji, umożliwiających zwiększenie produkcji, aby przepustowość nie stała się przeszkodą dla rozwoju", mówi Torben Friløw, kierownik ds. sprzedaży pośredniej w firmie OMRON Industrial Automation Europe Denmark.

W perspektywie długoterminowej dobra współpraca między zaangażowanymi firmami zachęciła producentów do zautomatyzowania jeszcze większej części procesów produkcyjnych.

Czym jest i jak działa Ice Bakers?

Więcej informacji na temat firmy Ice Bakers można znaleźć na stronie: http://icebakers.dk/

 

OMRON
https://industrial.omron.eu/