EMT-Systems - w szkoleniach stawiamy na praktykę

| Prezentacje firmowe Artykuły

EMT-Systems to największy w Polsce ośrodek szkoleń technicznych. Firma mieści się w Gliwickim Centrum Naukowo-Technologicznym Cechownia, gdzie swą działalność rozwijają najnowocześniejsze przedsiębiorstwa ukierunkowane na innowacyjność i nowoczesną myśl techniczną. Do dyspozycji kursantów oddajemy 45 nowoczesnych pracowni szkoleniowych oraz komfortową przestrzeń socjalną, będącą miejscem poczęstunku i relaksu w przerwach między szkoleniami.

EMT-Systems - w szkoleniach stawiamy na praktykę

Szkolenia EMT-Systems w przeważającej części realizowane są w formie warsztatów praktycznych w salach i laboratoriach wyposażonych w rzeczywiste maszyny i urządzenia przemysłowe oraz autorskie stanowiska dydaktyczne. Uczestnicy mają dostęp do zaawansowanej aparatury, urządzeń i systemów, w oparciu o które prowadzony jest dany kurs. 70% czasu szkolenia to ćwiczenia praktyczne na rzeczywistym sprzęcie, pomagające nabyć niezbędne umiejętności techniczne.

Sposób realizacji usług, podejście personelu, używane narzędzia i mechanizmy pracy zostały określone przez wiele instytucji i organizacji zewnętrznych jako niezwykle innowacyjne. W sumie od początku działalności w roku 2006 r. – prowadzonej pod kierownictwem innowatora i wizjonera, prezesa dr. hab. inż. Grzegorza Wszołka – w naszych szkoleniach uczestniczyło blisko 90 tys. osób.

Laboratoria EMT-Systems należą do najlepiej wyposażonych w kraju. Firma dysponuje również stanowiskami mobilnymi, dzięki czemu zdolna jest do przeprowadzania wysoce efektywnych szkoleń w siedzibie klienta.

Tematy, piony, metodyka

Jako jedyna firma w Polsce, EMT-Systems świadczy usługi z tak szerokiego zakresu tematów szkoleniowych.

Główne piony szkoleniowe to:

 • Pneumatyka przemysłowa
 • Hydraulika siłowa
 • Obrabiarki CNC i konwencjonalne
 • Mechanika i budowa maszyn
 • Diagnostyka maszyn
 • Sterowniki PLC
 • Sieci i czujniki przemysłowe
 • Techniki napędowe
 • Roboty przemysłowe
 • Tworzywa sztuczne i kompozyty polimerowe
 • Druk 3D
 • Bezpieczeństwo maszyn
 • Jakość produkcji
 • Optymalizacja procesów produkcji
 • Zarządzanie zakładem produkcyjnym
 • Automatyka budynkowa
 • OZE w budownictwie
 • SIEMENS PLM

Jednym z najnowocześniejszych działów szkoleniowych jest automatyka przemysłowa. Na laboratoria EMT-Systems z zakresu systemów sterowania i wizualizacji składa się siedemnaście wysoce usprzętowionych sal, obejmujących:

 • 50 stanowisk szkoleniowych opartych o S7-1500,
 • 46 stanowisk szkoleniowych opartych o S7-1200,
 • 70 stanowisk szkoleniowych opartych o S7-300,
 • panele operatorskie typu Comfort i Basic,
 • przekształtniki Sinamics S120, G120, V90, sterowniki Simotion,
 • stanowiska konfiguracji sieci PROFINET i PROFIBUS,
 • szkoleniowe szafy sterownicze.

Prowadzimy szkolenia z zakresu programowania, diagnostyki i komunikacji sterowników logicznych Siemens SIMATIC S7 – 300/400/1200/1500 w środowisku STEP 7 i TIA Portal oraz szkolenia ze sterowników bezpiecznych Safety Integrated.

Nowatorsko, z doświadczeniem

Jako pierwsi w kraju zaproponowaliśmy nowatorskie podejście do szkoleń z podstaw automatyki i aparatury szaf sterowniczych – zbudowaliśmy autorskie stanowiska dydaktyczne wyposażone w rzeczywiste komponenty, wkomponowane w makietę szafy sterowniczej. Dzięki takim stanowiskom daliśmy uczestnikom możliwość budowania i konstruowania od zera oraz możliwość popełniania błędów w bezpieczny sposób.

Urządzenia umieszczone na stanowiskach można podłączać i odłączać na dowolne sposoby za pomocą zarabianych na bieżąco przewodów (w placówkach edukacyjnych podłączanie układów zwykle wykonuje się za pomocą już gotowych przewodów).

W naszych szkoleniach skupiamy się na możliwie wiernym odtworzeniu warunków przemysłowych. Wyróżnia nas kompleksowe podejście – nie uczymy wyrywkowo, ale umiejętności umiejscawiamy w kontekście całego rozwoju zawodowego uczestnika kursu.

Każdy pion szkoleniowy podzielony jest na "ścieżki" nabywania umiejętności podczas kilku poziomów kursów – od zagadnień podstawowych po tematy trudniejsze i wysoce specjalistyczne.

Kursy realizowane są zarówno w systemie otwartym, jak i zamkniętym, a ich programy to wynik wieloletniego doświadczenia w zakresie świadczenia usług szkoleniowych dla firm produkcyjnych, instytucji państwowych, szkolnictwa, a także klientów indywidualnych.

W trakcie szkoleń kursant często spotyka się z autentycznymi przykładami zadań produkcyjnych, co pozwala na poznanie warunków pracy w rzeczywistym parku maszynowym. Dzięki wprowadzeniu tego typu kursów EMT-Systems stymuluje rozwój małych i średnich firm oraz przyczynia się do neutralizowania luki kompetencyjnej pracowników produkcji i utrzymania ruchu.

Szkolenia nie tylko wdrażają w świat danej branży i przygotowują do wykonywania samodzielnych zadań – uczą montażu, obsługi, programowania, konfiguracji oraz diagnostyki komponentów i urządzeń, monitorowania programów czy modernizacji maszyn i linii produkcyjnych, ale również zapoznają pracownika z zasadami i trudnościami występującymi w jego zawodzie, uczą właściwego reagowania na pojawiające się problemy, usuwania awarii i usterek oraz predykcji.

Nowatorskie podejście do kształcenia kadr technicznych zostało docenione w wielu prestiżowych konkursach, takich jak Innowator Śląska czy Lider Polskiego Biznesu.

Bezpłatne warsztaty, studia podyplomowe

EMT-Systems od lat angażuje się w wiele projektów edukacyjnych dla osób w różnym wieku, również dla dzieci. Współpracujemy z instytucjami publicznymi i prywatnymi, takimi jak: parki naukowo-technologiczne, urzędy pracy, klastry biznesowe, izby regionalne, dostawcy sprzętu i uczelnie wyższe.

W ramach powołanej przez nas kampanii społecznej "Dzielimy się wiedzą" organizujemy bezpłatne warsztaty techniczne EMT TOUR, które mają na celu szerzenie dobrych praktyk produkcji i utrzymania ruchu. Każde tego rodzaju wydarzenie jest okazją do nawiązania kontaktów zawodowych, wymiany poglądów i doświadczeń, zapoznania się z najnowszymi rozwiązaniami sprzętowymi oraz pozyskania aktualnej wiedzy.

Firma powołała również Akademię EMT KIDS, w której prowadzone są zajęcia dla dzieci.

Od 2022 roku wraz z Politechniką Śląską EMT-Systems współtworzy nowy kierunek studiów podyplomowych: AUTOMATYZACJA, ROBOTYZACJA I CYFRYZACJA PROCESÓW PRODUKCYJNYCH (ARiCPP).To pierwsze tego typu studia podyplomowe w Polsce.

Ogromny zakres tematyczny, setka trenerów, specjalistyczne laboratoria oraz zaangażowanie społeczne sprawiają, że EMT-Systems to miejsce unikatowe na skalę europejską.

 

EMT-Systems Sp. z o.o.
ul. Bojkowska 35A, 44-100 Gliwice
tel.: 32 411 1000
e-mail: info@emt-systems.pl
www.emt-systems.pl