Nowe moduły telematyczne do zastosowań w pojazdach roboczych

Firma Bosch Rexroth prezentuje wydajną wersję modułu Rexroth Connectivity Unit oraz jego model podstawowy. To wydajne rozwiązanie zaprojektowano z myślą o wymagających zadaniach telematycznych - dzięki czterordzeniowym procesorom nowy moduł RCU serii 20 oferuje producentom pojazdów roboczych większą moc obliczeniową i pamięć oraz lepszą łączność.

Posłuchaj
00:00

Firma Bosch Rexroth wspiera cyfrową transformację maszyn mobilnych i rozszerzyła swoją ofertę urządzeń telematycznych o dwa nowe modele modułu RCU (Rexroth Connectivity Unit). Udostępniona, wydajna wersja tego urządzenia (seria 20), oferująca większą moc obliczeniową i pamięć oraz lepszą łączność, nadaje się do wymagających i złożonych zastosowań telematycznych o wysokim poziomie bezpieczeństwa cybernetycznego.

Podobnie jak modele z serii 10, nowa seria 20 umożliwia szybką i ekonomiczną konfigurację kompleksowych rozwiązań w zakresie łączności, w tym łatwe zarządzanie nimi przez sieć, na przykład w celu zdalnego flashowania sterowników lub wyświetlaczy. Drugi model, RCU Lite, został wprowadzony na rynek wcześniej. Jest to model podstawowy, mniej zaawansowany niż produkty z serii 10.

Urządzenia RCU seria 20 o wyjątkowej wydajności zostały zaprojektowane w sposób zgodny ze stopniem ochrony IP67. Oferują one producentom maszyn rolniczych i budowlanych czy pojazdów leśnych i komunalnych maksymalną elastyczność i swobodę podczas projektowania zindywidualizowanych rozwiązań telematycznych o modułowej budowie.

Nowy moduł telematyczny uzupełnia uznaną ofertę RCU seria 10. Obie serie mają architekturę opartą na mikroprocesorze z systemem operacyjnym Linux i architekturę oprogramowania o strukturze warstwowej. Dzięki temu producenci pojazdów roboczych mogą w razie potrzeby dodawać do swoich produktów wstępnie skonfigurowane moduły firmy Bosch Rexroth i własne moduły oprogramowania oraz zarządzać nimi bezprzewodowo. Moduły oprogramowania można również łatwo przenosić w późniejszym czasie.

Jeśli chodzi o wydajność, nowy moduł RCU serii 20 robi wrażenie – został wyposażony w procesor Quadcore 1600 MHz i 2 GB pamięci RAM DDR, a także 1 GB pamięci NAND i 8 GB pamięci flash eMMC. W rezultacie producenci mogą wykorzystywać RCU nie tylko do gromadzenia danych, lecz również do udostępniania indywidualnych funkcji sterowania i wymiany określonych urządzeń.

Wyposażony w cztery magistrale CAN-FD i interfejs Automotive Ethernet T1 sprawiają, że nowy moduł RCU może gromadzić i wstępnie przetwarzać w pojeździe bardzo duże ilości danych w bardzo krótkim czasie. Przed przesłaniem do chmury dane te są szyfrowane, oraz przesyłane za pomocą bezpiecznego, zoptymalizowanego pod kątem przepustowości połączenia komórkowego. Umożliwiając bezprzewodową wymianę danych za pośrednictwem technologii WiFi i Bluetooth 5.0, firma Bosch Rexroth stwarza podstawy do wykorzystania swoich produktów w przyszłych scenariuszach zastosowań. Jest to szczególnie ważne w przypadku funkcji automatyzacji, które firma Bosch Rexroth również wspiera za pomocą ekosystemu BODAS.

Dzięki wielu funkcjom bezpieczeństwa i ochrony danych firmy BOSCH, takim jak Secure Boot i TPM, moduł RCU jest przygotowany na przyszłe wymagania prawne w zakresie cyberbezpieczeństwa.

RCU Lite – moduł w wersji podstawowej

Jako uzupełnienie standardowego modelu serii 10 i nowej, wysokowydajnej serii 20, firma Bosch Rexroth posiada również wersję podstawową tego modułu. Wersja ta - RCU Lite (seria 5) - jest oparta na standardowym mikrokontrolerze z wbudowanym systemem operacyjnym. Zapewnia łatwy, zdalny i oparty na przyszłościowych standardach dostęp do pojazdów roboczych za pośrednictwem bezpiecznego połączenia bezprzewodowego.

Podobnie jak standardowe i wysokowydajne urządzenia z serii 10 i 20, RCU Lite umożliwia tworzenie, używanie i obsługę kompleksowych aplikacji Internetu rzeczy (IoT) oraz usług cyfrowych. Obejmują one nie tylko zarządzanie flotą, gromadzenie danych (sniffing magistrali CAN) i autoryzację użytkowników opartą na certyfikatach, lecz także usługi bezprzewodowe (over-the-air) oraz przygotowywanie i dostarczanie danych pojazdu do dalszego przetwarzania w systemach innych firm, takich jak rozwiązania ERP.

Informacje o systemie BODAS Connect i module łączności RCU firmy Bosch Rexroth

Moduł telematyczny RCU (Rexroth Connectivity Unit) jest kluczowym elementem modułowego systemu telematycznego BODAS Connect firmy Bosch Rexroth, który spełnia wymagania sektora pojazdów roboczych pod względem skalowalności i przyszłej rentowności. Jego cechą jest również systemowe oddzielenie zarządzania urządzeniami od zarządzania danymi, co otwiera przed producentami dwie nowe możliwości.

W połączeniu z RCU BODAS Device Connectivity zapewnia maksymalną swobodę przy projektowaniu aplikacji telematycznych, w tym skalowalne zarządzanie urządzeniami, które automatyzuje powtarzające się procesy i w sposób trwały ogranicza prace administracyjne. Ponadto dostępne są opcjonalne usługi bezprzewodowe OTA (over-the-air), ułatwiające wdrażanie oprogramowania firmware i aktualizację modułów oprogramowania (FOTA/SOTA), a także diagnostykę i rozwiązywanie problemów (DOTA) oraz odczyt i ustawianie parametrów w sterownikach (POTA).

W celu jak najszybszego wprowadzenia swojej oferty na rynek (włącznie z funkcjami zarządzania danymi) firma Bosch Rexroth oferuje BODAS Connect All-in-One-Connectivity – kompleksowe rozwiązanie, które można szybko i łatwo skonfigurować oraz dostosować do indywidualnych wymagań.

Źródło: Bosch Rexroth

Więcej na www.boschrexroth.pl
Zobacz więcej w kategorii: Prezentacje firmowe
PLC, HMI, Oprogramowanie
Detekcja anomalii na linii produkcyjnej z wykorzystaniem algorytmów uczenia maszynowego
Pomiary
Seria PowerScan 9600 RFID - rewolucja w skanowaniu przemysłowym
PLC, HMI, Oprogramowanie
Arduino Opta – bezpieczny i łatwy w użyciu mikrosterownik PLC. Możliwości Przemysłowego Internetu Rzeczy
Przemysł 4.0
Sztuczna inteligencja w obiektywie: rewolucyjna kamera TIV firmy Turck
Przemysł 4.0
Przemysł 4.0 w praktyce: nowoczesne narzędzia dla inteligentnej automatyki
PLC, HMI, Oprogramowanie
Rodzina Memor 12-17 - wydajność klasy korporacyjnej w kieszonkowej obudowie
Powiązane treści
Zautomatyzowany transport materiałów w intralogistyce – Bosch Rexroth i K.Hartwall łączą siły
Bosch Rexroth patrzy w przyszłość z optymizmem po trudnym roku finansowym 2024
ctrlX OS firmy Bosch Rexroth: gotowy na ustawę o odporności cybernetycznej
Produkcja akumulatorów w gigafabryce: Bosch Rexroth zaprezentuje ofertę rozwiązań na targach Hannover Messe
Zobacz więcej z tagiem: Pomiary
Prezentacje firmowe
Seria PowerScan 9600 RFID - rewolucja w skanowaniu przemysłowym
Gospodarka
Matrix 220 XAI - Ultimate DPM z najszybszą automatyczną konfiguracją w historii
Technika
Kondycjonowanie sygnałów pomiarowych

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów