PROeco - nowa seria zasilaczy impulsowych firmy Weidmüller. Wszystkie podstawowe funkcje w kompaktowej obudowie

| Automaticon 2014

Szukają Państwo niezawodnego zasilacza z podstawową funkcjonalnością? Weidmüller oferuje nową serię stabilizowanych zasilaczy impulsowych, które zapewniają wysoki poziom wydajności i stabilności systemu.

PROeco - nowa seria zasilaczy impulsowych firmy Weidmüller. Wszystkie podstawowe funkcje w kompaktowej obudowie

Ekonomiczne i niezawodne zasilacze z serii PROeco są wyposażone we wszystkie podstawowe funkcje i cechują się niezwykle zwartą konstrukcją, wysokim stopniem sprawności oraz łatwością obsługi. Dzięki zabezpieczeniom przed przegrzaniem, zwarciem czy przeciążeniem mogą być powszechnie stosowane we wszystkich aplikacjach.

ŁATWA DIAGNOSTYKA I SERWISOWANIE

Zasilacze impulsowe PROeco oferują szybka diagnozę stanu i błędów. Zapewnia to trójkolorowy wyświetlacz LED zlokalizowany z przodu urządzenia oraz zintegrowany przekaźnik stanu, które ułatwiają analizę stanu i pozwalają unikać błędów zarówno podczas uruchamiania, jak i eksploatacji. Wyświetlacz wskazuje górną granicę obciążenia 90%, co sprawia, że serwisowanie i integrowanie modułów PROeco jest szczególnie łatwe.

KOMPAKTOWA BUDOWA

Ważnym aspektem konstrukcyjnym serii jest kompaktowa budowa. Dzięki głębokości od 100 do maksymalnie 120 mm zasilacze pasują nawet do małych szafek. Pozwala to oszczędzić do 50% przestrzeni w szafie sterowniczej.

Seria PROeco charakteryzuje się dużą sprawnością, do 93%, i niskimi stratami mocy na biegu jałowym, co przekłada się na niskie zużycie energii i długą żywotność. Wszystkie modele działają niezawodnie w zakresie temperatur od -25 do +70°C i oferują wysoką wartość MTBF, ponad 500 tys. godzin.

ROZBUDOWANA FUNKCJONALNOŚĆ

Systemy z zasilaczami PROeco charakteryzują się rozbudowanymi funkcjami bezpieczeństwa i kompatybilności z modułami diodowymi i pojemnościowymi Weidmuller, a także z komponentami UPS - do tworzenia redundantnych systemów zasilania. Redundantne zasilacze impulsowe, zasilacze bezprzerwowe i moduły pojemnościowe zwiększają niezawodność systemu i zapobiegają kosztownym przestojom maszyn. Szeroka gama modułów rozszerzających pozwala zaspokoić wymagania wielu systemów.

Do bezawaryjnego zasilania oferujemy urządzenia UPS, moduły buforowe i akumulatory zapewniające podtrzymanie zasilania od kilku ms do kilku godzin. Moduły diodowe i redundantne łączą dwa zasilacze, aby mogły zaspokoić podwyższone wymagania eksploatacyjne lub zrekompensować utratę jednego z nich. Moduł pojemnościowy zapewnia rezerwy energii, na przykład pokrywa krótkotrwałe zapotrzebowanie mocy przy rozruchu silnika.

Co więcej, moduł ma wystarczającą moc, aby móc selektywnie wyzwolić wyłącznik w przypadku zwarcia. Konwerter DC / DC izoluje galwanicznie źródło zasilania, w taki sposób, aby zapobiec spadkom napięcia lub przepływowi prądu w pętli uziemienia. Modułowa koncepcja PROeco zapewnia dobry stosunek ceny urządzenia do jego wydajności.

PRZEZNACZENIE URZĄDZEŃ

Dzięki międzynarodowym dopuszczeniom i atestom (CE, TÜV - EN 60950-1, cULus) oraz szerokiemu zakresowi napięcia wejściowego AC i DC, zasilacze impulsowe PROeco mogą być stosowane w wielu różnych aplikacjach na całym świecie. Świetnie sprawdzają się zwłaszcza w seryjnej produkcji maszyn.

Weidmüller
www.weidmuller.pl