Szynoprzewody w aplikacjach dźwignicowych

| Technika

Szynoprzewody to nowoczesne i praktyczne rozwiązanie stosowane przy dystrybucji energii w aplikacjach dźwignicowych. Najczęstszą grupę stanowią szynoprzewody małej i średniej mocy od 40 do 200 A. Zapewniają one bezpieczeństwo serwisantom jak i użytkownikom.

Szynoprzewody w aplikacjach dźwignicowych

System składa się z kilku elementów, dzięki czemu można go bez problemu rozbudowywać i modyfikować, a jego montaż jest niezwykle łatwy i szybki. Nowa seria szynoprzewodów firmy Giovenzana TR60 spełnia te wszystkie zadania.

Urządzenia te dostępne są w ofercie firmy Astat, która jest jednym z największych dostawców komponentów automatyki w kraju. Wykwalifikowana kadra firmy służy klientom nie tylko fachowym doradztwem przy optymalnym doborze produktów, ale również i wiedzą niezbędną do zapewnienia ich prawidłowej obsługi.

Szynoprzewody składają się z kilku podstawowych elementów:

  • szyny (1) - wyposażone w miedziane wkładki (8) zamknięte w plastikowej obudowie, która służy jako element nośny i ekran elektryczny; w szynoprzewodach firmy Giovenzana szyny te mają odpowiednio długości 3 i 4 m, możliwe jest również stosowanie zakrętów; szyny mogą być 4- i 5-polowe,
  • podwieszacze (7) - służą do mocowania systemu - dzięki temu cała instalacja jest sztywna i wytrzymała,
  • zasilanie (3)(6) - do szyn można w łatwy sposób dostarczyć zasilanie - zarówno z możliwością montażu na końcach, jak i w środku całego systemu,
  • zaślepki końcowe (5),
  • odbieraki prądowe (2) - Giovenzana ma w swojej ofercie wysokiej jakości odbieraki prądowe z wymiennymi szczotkami - możliwe jest równoległe łączenie w celu zwiększenia prądowego obciążenia,
  • elementy łączeniowe szyn (4) - dzięki łącznikom system może mieć dowolną długość,
  • uszczelki - elementem dodatkowym są uszczelki stosowane w szynoprzewodach - w tym przypadku stopień ochrony zwiększony jest do IP23.

Systemy zasilania mają główne zastosowanie przy suwnicach. Coraz częściej jednak za ich pomocą dystrybucje energii realizuje się przy aplikacjach takich jak przenośniki taśmowe czy przenośniki łańcuchowe.

Astat
www.astat.com.pl