Innowacyjne przewody do e-prowadników od igus do stosowania na 7. osi robotów FANUC

| Technika

Aby skutecznie eksploatować roboty przemysłowe w dużych zakładach produkcyjnych, należy zapewnić im poruszanie się w linii prostej na 7. osi. Należy również zapewnić bezpieczne zasilanie wzdłuż osi, na linii pomiędzy szafą sterowniczą a samym robotem. W tym celu igus poszerzył swoją gamę przewodów do e-prowadników, stosowanych w robotach przemysłowych, o dwa przewody hybrydowe PUR - CFSPECIAL.792.015 oraz CFSPECIAL.792.016. Innowacyjne przewody, które zostały zaprojektowane do stosowania w robotach FANUC, charakteryzują się dużą elastycznością.

Innowacyjne przewody do e-prowadników od igus do stosowania na 7. osi robotów FANUC

Specjalnie z myślą o wymagających zastosowaniach w robotyce, igus oferuje szeroką gamę produktów do zastosowań ruchomych, obejmujących wieloosiowe systemy zasilania, a teraz dla 7. osi robotów ABB oraz KUKA. Unikatowa konstrukcja wiązki przewodów stosowana w e-prowadnikach dla długich przesuwów skutecznie zapobiega efektowi korkociągu oraz innym awariom na liniach produkcyjnych.

Fot. 1. Przewody zaprojektowane z myślą o 7-osiowych robotach FANUC zostały skonstruowane i przetestowane pod kątem wysoce dynamicznych zastosowań w zakładach produkcyjnych o długich przesuwach

Obecnie igus poszerzył swoją gamę przewodów przeznaczonych do stosowania na 7. osi o dwa przewody hybrydowe PUR, które mają być stosowane w robotach FANUC. Te specjalnie skonstruowane przewody zostały opracowane i przetestowane pod kątem wysoce dynamicznych zastosowań w zakładach produkcyjnych o długich przesuwach.

Szczególnie istotne w przypadku przewodów stosowanych przy długich przesuwach, wzdłuż liniowej siódmej osi robota, jest zapobieganie efektom korkociągu oraz awariom. Innowacyjne przewody hybrydowe PUR CFSPECIAL.792.015 oraz CFSPECIAL.792.016 spełniają elektryczne i techniczne wymagania stawiane przez roboty FANUC, jak również spełniają wymagania w zakresie wysoce dynamicznych zastosowań przy długich i ślizgowych przesuwach w systemach produkcyjnych.

INNOWACYJNE PRZEWODY HYBRYDOWE: PRZETESTOWANE I OBJĘTE GWARANCJĄ

Innowacyjne przewody chainflex, zaprojektowane specjalnie dla robotów FANUC, są ekranowane oraz mają odporny ścieranie płaszcz zewnętrzny PUR. Są one również odporne na uderzenia, nie podtrzymują palenia i nie zawierają halogenu. Ponadto, te specjalne przewody są odporne na działanie oleju oraz chłodziwa, jak również na działanie hydrolizy i drobnoustrojów.

Jak wszystkie przewody, również przewody chainflex zostały przetestowane w warunkach rzeczywistych, w laboratorium badawczym firmy igus o powierzchni 2750 m². Dlatego też firma igus jest jedynym dostawcą na rynku, który obejmuje swoje przewody gwarancją na 36 miesięcy.

igus

Zobacz również