Firma igus ogłasza szóstą edycję konkursu o nagrody vector

W jaki sposób energia i dane bezpiecznie docierają do ramienia robota przemysłowego? Jak to możliwe, że suwnice STS w porcie kontenerowym przez lata pracują niezawodnie praktycznie bez przerwy? A w jaki sposób szybko poruszająca się kamera jest w stanie kręcić ujęcia przesuwając się o setki metrów bez przerw czy drgań? Odpowiedzią na te pytania są systemy prowadzenia energii. W poszukiwaniu innowacji w dziedzinie motion plastics firma igus co dwa lata zaprasza do składania zgłoszeń do konkursu o nagrody vector, a sygnał do rozpoczęcia wybrzmiał na targach Motek 2017.

Posłuchaj
00:00

Nagroda vector, razem z innymi nagrodami, opiewa na sumę 5.000 euro. Zwycięzcy wybrani zostaną przez jury złożone ze specjalistów z dziedziny nauki, prasy branżowej oraz stowarzyszeń, a nagrody zostaną wręczone podczas Targów Hannover 2018. Z zaproszenia do konkursu skorzystać może każdy, kto dysponuje nowatorskimi aplikacjami z wykorzystaniem e-prowadników, niezależnie od tego, z jakiej gałęzi przemysłu te zastosowania pochodzą.

- Obecnie, nieustannie opracowywane są nowe i nietypowe aplikacje, często osiągające duże prędkości lub oparte na skomplikowanych ruchach. Konkurs to dla nas również wyjątkowa okazja, aby poznać dodatkowe możliwości naszych produktów - wyjaśnia Michael Blass, kierownik w dziale e-prowadników firmy igus.

Swoje uczestnictwo można zgłaszać w trybie online do 23 lutego 2018 r. oraz przedstawić jury projekty wzbogacone o krótki opis, jak również zdjęcia lub nagrania. Uzupełnieniem tegorocznego konkursu jest prezentacja dotychczasowych laureatów i ich rozwiązań od początku trwania konkursu vector, czyli od roku 2008.

Więcej informacji: www.vector-award.eu.

źródło: igus

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
PLC, HMI, Oprogramowanie
25 lat współpracy Phoenix Contact i Eplan
Aktualności
Stabilny wzrost na rynku obrabiarek
Przemysł 4.0
Pepperl+Fuchs prezentuje Digital Twin Starter Kit na Hannover Messe 2025 – rewolucja w IIoT
Przemysł 4.0
Już za miesiąc Warsaw Industry Automatica 2025
Przemysł 4.0
Swoją efektywność potwierdza pierwszy w Polsce magazyn z robotami Skypod firmy Exotec
Komunikacja
Tauron rozbudowuje system teletransmisyjny
Powiązane treści
Igus wspiera drużynę startująca na Międzynarodowej Olimpiadzie Robotów
Czwarta Gazela Biznesu dla igus Polska
Dotychczasowy prezes opuszcza polski oddział igus
Igus oferuje nowe profile przemysłowe z tworzyw sztucznych do zastosowań ruchowych
Spółka igus rośnie na polskim rynku
Rozmowa z Markiem Wzorkiem, prezesem firmy igus
Innowacyjne przewody do e-prowadników od igus do stosowania na 7. osi robotów FANUC

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów