Dotychczasowy prezes opuszcza polski oddział igus

| Gospodarka Artykuły

Z końcem bieżącego roku Marek Wzorek - dotychczasowy prezes zarządu spółki igus Polska - opuszcza firmę, by zająć się prowadzeniem własnej działalności w zakresie doradztwa biznesowego. Jego stanowisko zostanie zastąpione zarządzaniem na zasadach prokury, realizowanym przez dyrektorów Daniela Marca i Radomira Ochockiego oraz główną księgową - Jolantę Zugaj. Ta organizacyjna zmiana nie wpłynie na realizację planów rozwoju firmy, a nowi dyrektorzy będą kontynuować działania rozpoczęte przez ustępującego szefa.

Dotychczasowy prezes opuszcza polski oddział igus

- Planujemy dalszy wzrost firmy i systematyczne zwiększanie obrotów rok do roku. Pierwszym krokiem w tym kierunku jest - związana z rozwojem produkcji - rozbudowa do końca 2018 roku hali produkcyjnej i magazynowej o sto procent, i dwukrotne zwiększenie załogi pracującej w tej hali w dziale konfekcjonowania przewodów readycable oraz w dziale jakości - mówi Daniel Marzec.

Radomir Ochocki związany z igus Polska od 2009 roku lat awansuje ze stanowiska managera działu łożysk. W firmie igus zaczynał od stanowiska inżyniera sprzedaży, następnie był odpowiedzialny za produkty z zakresu techniki liniowej drylin, zaś przez ostatnie 3 lata zarządzał 25-osobowym zespołem. Przez ten okres grupa produktowa łożysk ślizgowych dry-tech stała się kluczowym obszarem działalności firmy i rozwinęła się o innowacyjne produkty oraz usługi. Wcześniejsze doświadczenie to praca m.in. w Engineering Design Center - Instytut Lotnictwa, General Electric. Radomir Ochocki ukończył studia magisterskie na Wydziale Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej.

Daniel Marzec jest absolwentem mechatroniki w Wojskowej Akademii Technicznej oraz ekonomii na Uniwersytecie Rzeszowskim. W trakcie studiów prowadził własny start-up zajmujący się szkoleniami z robotyki dla dzieci i młodzieży. W spółce igus pracuje od ponad 5 lat, zaczynając od pracy w bezpośrednim kontakcie z klientami. Następnie objął funkcję managera produktu e-prowadniki. Ostanie 3 lata zarządzał działem e-systemów prowadzenia energii, rozbudowując zespół z 7 do 26 osób. Wraz z zespołem rozwijał nowe specjalizacje igus Polska, tj. dział projektów, instalacji, działy branżowe, dział systemów ReadyChain, dział obsługi klienta oraz dział opieki nad dystrybutorami.

Daniel Marzec - Dyrektor Zarządzający igus Polska od 1 stycznia 2018 (źródło: igus GmbH) Radomir Ochocki - Dyrektor Zarządzający igus Polska od 1 stycznia 2018 (źródło: igus GmbH)

Marek Wzorek z firmą igus związany był od 2008 roku. Początkowo pracował jako dyrektor zarządzający, a następnie prezes zarządu. Z siedmioosobowej firmy handlowej rozwiną ją do 100-osobowej spółki handlowo-produkcyjno-technologicznej. Pomógł również zrestrukturyzować oddział firmy w Singapurze, pracując przez sześć miesięcy jako Interim Executive Manager w HUB-ie firmy na region ASEAN (m.in. Tajlandia, Indonezja, Malezja, Wietnam i Filipiny). Ponadto zakładał i przez dwa lata zarządzał firmą igus w Rosji.

W roku 2014, dzięki podyplomowym studiom na Uniwersytecie Warszawskim Marek Wzorek rozszerzył swoje kompetencje, co skierowało jego karierę na nowe tory. Po odejściu z firmy igus Marek Wzorek skoncentruje się na doradztwie strategicznym dla przedsiębiorstw oraz na coachingu biznesowym.

Firma igus to rodzinne przedsiębiorstwo mające swoje oddziały w 35 krajach i zatrudniające łącznie około 3200 pracowników. Siedziba główna firmy znajduje się w Kolonii w Niemczech.
Na zdjęciu głównym: Marek Wzorek, CEO igus Polska (źródło: igus GmbH)

źródło: igus

Zobacz również