Igus oferuje nowe profile przemysłowe z tworzyw sztucznych do zastosowań ruchowych

| Gospodarka Artykuły

Firma igus poszerzyła swoją ofertę w zakresie półfabrykatów. Oferuje możliwość składania zamówień na profile wykonywane z przetestowanych materiałów iglidur, zgodnie z indywidualnymi wymaganiami klienta. Dzięki możliwości wytłoczenia ostatecznej formy, użytkownik oszczędza zarówno koszty obróbki, jak i materiału. Przykładami różnorodnych geometrii mogą być profile w kształcie litery U lub kwadratu, jak również półpanewki lub rury wykonane z igliduru.

Igus oferuje nowe profile przemysłowe z tworzyw sztucznych do zastosowań ruchowych

Igus od lat udostępnia materiały iglidur jako półprodukty zalecane do stosowania w obróbce mechanicznej. W celu zapewnienia większej swobody konstrukcyjnej przy możliwie najniższych kosztach oferuje teraz profile wytłoczone w wymaganej przez klientów formie, które wymagają mniej procesów przetwórczych. Mogą być one stosowane jako szyny ślizgowe, szyny prowadzące lub profile zapobiegające ścieraniu, stosowane w różnych branżach, od inżynierii maszynowej i zakładowej przez przemysł produktów spożywczych i napojów, po przemysł włókienniczy.

Wszystkie półfabrykaty iglidur - okrągłe pręty, materiały płytowe lub profile - są wykonane z tworzywa sztucznego iglidur przeznaczonego dla zastosowań ruchowych, zoptymalizowanego pod względem tarcia i zużycia. Są one regularnie poddawane testom przeprowadzanym w laboratorium firmy igus. Oferowane profile są bezsmarowne i bezobsługowe.

Firma igus oferuje usługę "speedicut", dzięki której części specjalne wykonane z półfabrykatów można otrzymać w ciągu kilku dni. Składniki są produkowane i dostarczane bezpośrednio przez firmę igus - wystarczy przesłać model 3D lub rysunek 2D.

źródło: igus

Zobacz również