Anybus Wireless Bridge II

| Technika

Technologie bezprzewodowe, takie jak Bluetooth i WLAN, są coraz częściej stosowane również w aplikacjach przemysłowych. Korzyści są oczywiste: mniejsze koszty i kłopoty z okablowaniem a także łatwiejsza instalacja, szczególnie w trudno dostępnych miejscach. Dzięki wydajności, bezpieczeństwu i niezawodności, które są teraz na równi z przewodową komunikacją, produkty bezprzewodowe Anybus pozwalają sprostać wymaganiom nowoczesnej fabryki i przemysłowemu Internetowi rzeczy (IIoT).

Anybus Wireless Bridge II

Wymień kabel szeregowy lub Ethernet na połączenie bezprzewodowe. Anybus Wireless Bridge jest idealny dla integratorów systemów, którzy muszą ustanowić niezawodne połączenie bezprzewodowe do użytku przemysłowego. Rozwiązanie to jest często używane w parach, ale może być również używane jako punkt dostępowy łączący do 7 klientów.

HMS Industrial Networks, wprowadzając teraz nową, ulepszoną wersję swojego popularnego mostu Anybus Wireless Bridge, otwiera nowe możliwości przemysłowym rozwiązaniom bezprzewodowym. AWB II obsługuje do 400 metrów niezawodnej komunikacji bezprzewodowej i może komunikować się zarówno przez Bluetooth, jak i WLAN.

Jest idealny do zastąpienia okablowania Ethernet w trudno dostępnych lub niebezpiecznych miejscach. Korzystając z tego rozwiązania, inżynierowie automatyki mogą uzyskać nową i inteligentniejszą infrastrukturę sieciową. Używany często jako kabel Ethernet do wymiany danych (komunikacja point to point), AWB II może być również używany jako punkt dostępowy dla kilku węzłów WLAN / Bluetooth, takich jak smartfony lub tablety. W ten sposób oszczędności są osiągane dzięki zmniejszeniu okablowania Ethernet.

Nowy Anybus Wireless Bridge II obsługuje dłuższy zasięg bezprzewodowy (400 metrów) i jeszcze bardziej wydajną zintegrowaną antenę bezprzewodową. Można go łatwo skonfigurować za pomocą przycisku lub nowego zintegrowanego interfejsu internetowego.

Anybus Wireless Bridge II jest zbudowany w oparciu na tej samej technologii bezprzewodowej, co inne urządzenie z rodziny Anybus Wireless Bolt, punkt podłączenia do montażu na komputerze, który został wydany w 2016 r. przez firmę HMS. Również dzięki temu rozwiązaniu są w stanie komunikować się płynnie, otwierając się na jeszcze bardziej innowacyjny system bezprzewodowy rozwiązania.

Łącząc urządzenia przemysłowe i sieci za pośrednictwem łącza bezprzewodowego, Anybus Wireless Bridge II ułatwia życie integratorom systemów i inżynierom automatyzacji, którzy muszą tworzyć połączenia przez np. niebezpieczne obszary, trudno dostępne miejsca lub ruchome instalacje, w których kable nie są pożądane.

Anybus Wireless Bridge II to sprawdzone rozwiązanie, które pozwala bezprzewodowo połączyć popularne przemysłowe standardy Ethernet, takie jak PROFINET, EtherNet/IP, BACnet/IP i Modbus TCP oraz zapewnia użytkownikom niezawodne i bezobsługowe połączenie bezprzewodowe. Produkt jest dostarczany z dwoma złączami M12 do zasilania i łączności sieciowej i ma stopień ochrony IP65.

Więcej znajdą Państwo na naszej stronie www.elmark.com.pl/producenci/sklep/hms-bramy-anybus-wireless

Elmark Automatyka