Konferencja "Przemysł 4.0 - Chemia 4.0"

Przemysł 4.0 i związane z nim innowacje nie są już odległym trendem przyszłości. Dla wielu przedsiębiorstw są codziennością działań i mogą stanowić jeden z kluczowych elementów ich strategicznego rozwoju. Sektor chemiczny, jest jednym z najintensywniej korzystających z nowoczesnych rozwiązań, jednakże nadal stoi przed licznymi wyzwaniami związanymi z ich wprowadzaniem.

Posłuchaj
00:00

Nowy, autorski projekt Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego "Przemysł 4.0 - Chemia 4.0", jest odpowiedzią na zmiany i nowe kierunki rozwoju wynikające z wdrażania rozwiązań czwartej rewolucji przemysłowej. Wydarzeniem inaugurującym projekt będzie Konferencja "Przemysł 4.0 – Chemia 4.0, Funkcje wsparcia w przemyśle chemicznym", która odbędzie się 7-8 listopada w Hotelu Mercure (pl. Dominikański 1) we Wrocławiu.

Cały projekt jako pierwszy w Polsce stworzy platformę łączącą wytwórców, dostawców i odbiorców produktów i usług. Będzie okazją do budowy sieci kontaktów opartych o wspólne wartości, komplementarne potrzeby oraz ułatwi ich współdziałanie. Wymiana doświadczeń praktyków z obszarów technicznych, które są istotnym elementem wpływającym na funkcjonowanie i rozwój Polskiej Chemii jest jednym z ważniejszych wyzwań rozwojowych stojących przed całym sektorem. Organizatorzy planują dwudniowe wydarzenie obejmujące debaty, prezentację licznych case study, strefę partnerską. Pierwszy dzień konferencji zakończy się networkingową kolacją.

Wiemy jak ważne są dla nas rozwiązania innowacyjne, dlatego chcemy o nich rozmawiać, wymieniać się dobrymi praktykami, szukać pól do współpracy. Współpracy naukowej ale też biznesowej. Równocześnie jesteśmy przekonani, że nawet najlepsze rozwiązania wymagają doskonale funkcjonującego otoczenia, potrzebują sprawnych funkcji wsparcia – mówi dr inż. Tomasz Zieliński, Prezes Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego.

Bloki tematyczne projektu Przemysł 4.0 - Chemia 4.0 oraz konferencji:

  • Nowe technologie
  • Automatyzacja
  • Systemy IT/ITC
  • Cyberbezpieczeństwo
  • Aparatura
  • Big data
  • Logistyka
  • Realizacja inwestycji
  • Utrzymanie ruchu
  • Doradztwo
  • Kadry dla chemii
Zobacz więcej w kategorii: Technika
Silniki i napędy
Decentralna technika napędowa
PLC, HMI, Oprogramowanie
Jak projektować interfejsy człowiek-maszyna?
Zasilanie, aparatura nn
Więcej kawy, mniej mleka, czyli korekcja współczynnika mocy
PLC, HMI, Oprogramowanie
Reakcyjna i predykcyjna regulacja PID
PLC, HMI, Oprogramowanie
Nowe sterowniki PLC u-control M3000 i M4000 z otwartym systemem operacyjnym u-OS dla automatyki przemysłowej
Bezpieczeństwo
Co oznacza ponad 80 lat w świecie przenośnych detektorów gazu? Mnóstwo doświadczenia!
Powiązane treści
OPC UA - standard komunikacji Przemysłu 4.0. Część 2
Interoperacyjność i bezpieczeństwo - wyzwania dla IoT i Przemysłu 4.0
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Kwiecień 2025
Rynek
Nie tylko technologie
Rynek
Produkcja przemysłowa

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów