Sieciowe sterowniki silników krokowych

| Technika

Nowe sterowniki silników krokowych firmy Leadshine zapewniają sieciowe sterowanie CANopen oraz EtherCAT. Zależnie od wybranego modelu prezentowane napędy krokowe są w stanie zasilać 2-fazowe silniki krokowe o rozmiarach od NEMA 8 do NEMA 42. Zoptymalizowany algorytm sterowania zapewnia doskonałą wydajność i wysoką niezawodność.

Sieciowe sterowniki silników krokowych

Napędy serii EM3E obsługują sterowanie EtherCAT. Natomiast seria EM-CAN oferuje komunikację za pomocą protokołu CANopen. Produkty można dopasować do większości kontrolerów / masterów dostępnych na naszym rynku. Obie serie oferują doskonałą wydajność, wysoką niezawodność, bardzo niski poziom hałasu, filtry antyrezonansowe oraz wygładzanie tętnień przy niskich prędkościach obrotowych.

Jednocześnie koszt wdrożenia jest nawet o 60% mniejszy niż dla serwonapędów sterowanych za pomocą protokołów sieciowych. Nie zawsze aplikacja jest na tyle wymagająca, aby konieczne było stosowanie serwosilników. Nowe serie sterowników silników krokowych Leadshine są idealnym wyborem do aplikacji sieciowych, które wymagają wysokiej niezawodności i dobrej wydajności.

Komunikacja sieciowa np. EtherCAT w porównaniu z sterowaniem silnikiem krokowym tradycyjnymi metodami - za pomocą sygnałów kroku i kierunku, charakteryzuje się większą odpornością przeciwzakłóceniową, między innymi dzięki wbudowanym funkcjom wykrywania błędów transmisji. Protokół ten zapewnia również bardziej niezawodną transmisję na większe odległości.

Ponadto okablowanie maszyny zajmuje mniej czasu, co przekłada się na mniejszy koszt oraz krótszy czas wdrożenia sterowania. Konfiguracja sterowników odbywa się za pomocą darmowego oprogramowania Protuner. Obok złączy komunikacji sieciowej sterowniki wyposażone są w złącze sygnałów I/O, dla których użytkownik może zdefiniować przeznaczenie.

Sieciowe napędy krokowe Leadshine zostały zaimplementowane już w setkach aplikacji na całym świecie (w maszynach do produkcji elektroniki, maszynach pakujących oraz znakujących czy urządzeniach pozycjonujących), gdzie doskonale wpisały się w potrzeby użytkowników.

Akcesoria CNC

Zobacz również