Co potrafi kamera na podczerwień?

| Technika

Domeną firmy InfiRay jest opracowywanie całkowicie autorskich technologii termowizyjnych w podczerwieni oraz wytwarzanie produktów dla branż przemysłowych.

Co potrafi kamera na podczerwień?

Marka dostarcza klientom na całym świecie profesjonalne i konkurencyjne produkty oraz rozwiązania do obrazowania termicznego w podczerwieni. Firmowe portfolio obejmuje przede wszystkim detektory IRFPA, moduły termowizyjne oraz kamery termowizyjne i imagery. Sprzęt do pomiaru temperatury pracy urządzeń, testów produktów, wykrywania defektów itd. sprawdza się w różnych scenariuszach zastosowań i w rozmaitych branżach. Przyjrzyjmy się dwóm obszarom, związanym z produkcją motoryzacyjną oraz elektroniczną.

Kontrola temperatury odlewów

Temperatura jest jednym z głównych czynników decydujących o przebiegu odlewania ciśnieniowego, stanowiącego z kolei podstawę produkcji w branży motoryzacyjnej. Możliwość właściwej kontroli temperatury formy odlewniczej ma bezpośredni wpływ na jakość i wydajność dalszych procesów wytwórczych – dlatego tak ważne jest, aby móc panować nad tym elementem produkcji.

Maszyna do odlewania ciśnieniowego wykorzystywana jest do formowania odlewów. Kamery termowizyjne stosowane w tym procesie pomagają sprawdzić stabilność rozkładu temperatury wewnątrz formy, wdrożyć pomiar temperatury pod koniec etapu wtryskiwania i sprawdzić jej jednorodność – tak, aby inżynierowie byli w stanie dostosować ustawienia wszystkich parametrów. Kamery mają też kluczowe znaczenie dla jakości odlewania, wydajności produkcji i żywotności formy, bezpośrednio wpływając na redukcję kosztów i zwiększenie bilansu korzyści ekonomicznych.

Detekcja PCB

Płytki drukowane (PCB) stanowią niezbędny element sprzętu elektronicznego, a zapotrzebowanie na nie stale rośnie wraz z postępem cyfryzacji przemysłu.

Proces naprawy uszkodzonej płytki obejmuje znalezienie i wymianę wadliwego elementu, co jest niezwykle trudne, gdy zależy nam na tempie działania. Po zasileniu płytki wadliwe komponenty zaczynają emitować większą ilość ciepła niż komponenty prawidłowe. Zastosowanie kamery termowizyjnej pozwala na rozpoznanie obszarów PCB o podwyższonej temperaturze i ujawnienie uszkodzonych komponentów.

Biorąc pod uwagę to, że na płytce drukowanej znajduje się wiele elementów, wykorzystanie kamer termowizyjnych może znacznie poprawić skuteczność wykrywania tych, które uległy awarii czy funkcjonują nieprawidłowo, zmniejszając liczbę błędnych diagnoz, a w efekcie – wadliwych urządzeń.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową, zachęcamy też do wysyłania ewentualnych pytań na adres: xrli@iraytek.com lub sales@infiray.com.

 

InfiRay
www. infiray.com