wersja mobilna
Online: 411 Niedziela, 2018.01.21

Technika

Zysk dzięki efektywności

czwartek, 03 października 2013 09:45

Sektor inżynierii mechanicznej przeżywa transformację. Coraz częściej wymagania ze strony rynku wymuszają redukcję czasu produkcji oraz dostarczanie gotowych towarów i rozwiązań konstrukcyjnych. Poszukiwane są sposoby zwiększania efektywności produkcji - jednym z nich jest stosowanie złączy z serii Han Yellock 10.

Inżynieria i produkcja mechaniczna to branża mająca istotny wpływ na gospodarkę, często wpływa na pobudzenie innych sektorów przemysłu. Przez ostatnie lata odnotowano wzrost zainteresowania nowymi urządzeniami i maszynami wśród odbiorców, którzy mają coraz większe wymagania co do jakości produkcji oraz optymalizacji procesów. Oznacza to również, że pewne rozwiązania i moduły wykorzystywać można nie tylko w jednym typie maszyny, ale mogą one być z powodzeniem stosowane w szeregu innych aplikacji. Odnosi się to głównie do systemów kontrolnych i czujnikowych, które mogą być adaptowane do specyficznych, zmiennych wymogów. W tym przypadku szybkie łączenie standardowych interfejsów urządzeń i elementów powinny zapewniać odpowiednie złącza.

HAN-YELLOCK 10 - SPEŁNIA WYMOGI PRZEMYSŁOWE

Aby zapewnić implementację interfejsów o wysokich parametrach, HARTING wprowadził serię złączy Han Yellock 10. Zaprojektowane zostały one tak, aby spełniały specyficzne potrzeby aplikacji przemysłowych aktualnie oraz w przyszłości. Wzorem do stworzenia nowego produktu o rozmiarze 10 były obecne na rynku złącza Han Yellock o rozmiarach 30 i 60. Należy podkreślić, że nowe złącza mają wewnątrz obudowy wtyczki innowacyjny mechanizm blokujący. Zamknięta obudowa chroni złącze przed narażeniami mechanicznymi, jak też wnikaniem do wewnątrz różnego rodzaju zabrudzeń.

Obudowy złączy Han Yellock

Obudowy gniazd charakteryzują się gładką, metaliczną powierzchnią, natomiast obudowy wtyczek - czarnym proszkowaniem i żółtym przyciskiem odblokowującym

Nowe złącze ma kształt i wzornictwo znacznie odróżniające je od wersji dotychczas stosowanych. Zamknięcie obudowy złącza Han Yellock 10 odbywa się poprzez wetknięcie do gniazda - mechanizm blokuje złącze automatycznie. Odblokowanie złącza następuje poprzez naciśnięcie żółtego przycisku na obudowie. Opatentowany mechanizm rozłącza wówczas złącze. Obudowy Han Yellock zapewniają również ochronę przed przypadkowym rozłączeniem - żółty przycisk po obrocie o 90° zabezpiecza dodatkowo złącze przed możliwością otwarcia, ponieważ obrót śruby wewnątrz mechanizmu uniemożliwia jego naciśnięcie.

Han-Yellock składają się z dwóch części: obudowy gniazda o gładkiej, metalicznej powierzchni oraz obudowy wtyczki w czarnym kolorze. Han-Yellock są łatwe w utrzymaniu i czyszczeniu, mają zaokrąglone krawędzie. Złącza dostępne są w wersji z górnymi i bocznymi wyprowadzeniami przewodu. Mogą one być stosowane w większości aplikacji przemysłowych. Rodzina produktów Han Yellock otrzymała międzynarodową nagrodę IF 2011 za najlepsze wzornictwo produktu w kategorii przemysłowej.

WEJŚCIE KABLOWE M25
Han Yellock 10 - wejście kątowe

Han Yellock 10 dostępne są w wersjach z wejściem kątowym i prostym

Standardowe wejście w złączach tego rozmiaru to M20 - złącza Han Yellock dostępne są z takimi wejściami kablowymi oraz w wersjach z wejściem M25. Przewody do transmisji danych mają często spore średnice ze względu na wykorzystywane ekrany, co niekiedy uniemożliwiało stosowanie złączy tak małego rozmiaru, które nie miały wejścia M25. Han Yellock 10 charakteryzują się też bardzo dobrymi charakterystykami EMC.

Wraz z Han Yellock mogą być używane wkłady rozmiaru Han 3A, co daje 27 różnych możliwości - bo taka jest aktualnie dostępna liczba złączy. Pozwala to na spełnienie potrzeb wielu aplikacji: od przesyłu energii aż do transmisji danych. Złącza zawierające od 3 do 7 kontaktów przewodzić mogą prądy do 16 A przy napięciu 400 V i znajdują głównie zastosowanie w zasilaniu urządzeń kompaktowych. Han Yellock 10 mogą być również użyte nawet dla wartości 40 A / 690 V, a także do przesyłu danych - np. sieciach ethernetowych, a nawet światłowodowych.

ROSNĄCE WYMOGI PRZEMYSŁU

Podobnie jak w aplikacjach biurowych, wymagania odbiorców przemysłowych podążają w kierunku kompleksowych rozwiązań i usług. Za pomocą złączy typu Han-Brid możliwe jest łączenie interfejsów - np. USB i Firewire, natomiast seria Han Yellock pozwala na tworzenie bardzo różnych, kompleksowych rozwiązań. Uzupełnieniem tej serii produktów są pokrywy ochronne, które chronią złącza pracujące w ciężkich warunkach środowiska przemysłowego. Więcej informacji znaleźć można na stronie www.han-yellock.de/pl/han-yellock/.

HARTING Polska
pl@harting.com
www.harting.pl

 

zobacz wszystkie Nowe produkty

Wymienne, inteligentne sondy wilgotności i temperatury do pracy w ciężkich warunkach

2018-01-19   |
Wymienne, inteligentne sondy wilgotności i temperatury do pracy w ciężkich warunkach

Firma Vaisala, specjalizująca się w produkcji czujników do pomiaru parametrów środowiskowych, zaprezentowała nową ofertę wymiennych, inteligentnych sond mogących pracować w trudnych warunkach środowiskowych. Nowe sondy wilgotności i temperatury Vaisala D HMP4, HMP5, HMP7 i HMP8 oraz sonda temperaturowa Vaisala TMP1 stanowią rozszerzenie rodziny produktowej Indigo i uzupełniają wcześniejsze modele serii GMP250 i HPP272.
czytaj więcej

Enkodery bezłożyskowe

2018-01-19   | Eldar
Enkodery bezłożyskowe

Eldar oferuje absolutne enkodery SMAB firmy Lika. Są to enkodery bezłożyskowe, cechujące się dużą prędkością obrotową, rozdzielczością do 18 bitów oraz interfejsem SSI.
czytaj więcej

Nowy numer APA