Sterowanie adaptacyjne w automatyce

Nowe opracowanie dokonane przez firmę Frost & Sullivan dowodzi, że tzw. sterowniki adaptacyjne coraz częściej przestają być domeną jedynie projektów naukowych i zaczynają być stosowane w przemyśle. Wynika to przede wszystkim z rosnącej popularności złożonych platform komputerowych, które umożliwiają tworzenie tego typu sterowników. Mają one bardzo szerokie zastosowanie, gdyż umożliwiają usprawnienie wielu procesów produkcyjnych. Sterowniki adaptacyjne wykorzystują zaawansowane obliczenia matematyczne i analizę danych, często oparte o takie mechanizmy jak sieci neuronowe. Coraz częściej stosuje się je jako element systemów wbudowanych, dzięki czemu zwiększają efektywność pracy urządzeń i ich niezawodność.

Posłuchaj
00:00
Powiązane treści
Automatyzacja systemu sterowania podwodną pompą płuczkową z wykorzystaniem LabVIEW
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
PLC, HMI, Oprogramowanie
Partnerstwo Dassault Systèmes i BoConcept zmieni planowanie przestrzeni i projektowanie wnętrz
Aktualności
Druk 3D w przemyśle lotniczym i kosmicznym
Zasilanie, aparatura nn
Enea buduje magazyn energii
Roboty
Materiały eksploatacyjne do spawania
Roboty
Współpraca ludzi i robotów - czy to dobry kierunek?
Aktualności
Sprzęt do prac leśnych

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów