Recesja spowolni wdrażanie technologii bezprzewodowych w branży motoryzacyjnej

Branża motoryzacyjna uważana jest za jedną z tych, które najszybciej wdrażają wszelkie najnowsze rozwiązania technologiczne. Tak jest też w przypadku komunikacji bezprzewodowej. Obecna sytuacja gospodarcza na świecie może mieć jednak znaczący wpływ na dalszy przebieg tego procesu.

Posłuchaj
00:00

Główną zaletą technologii bezprzewodowej jest z punktu widzenia producentów samochodów możliwość redukcji okablowania fabryki. Bezprzewodowe przyrządy stanowią pomoc przy produkcji aut – w czasie gdy pojazd przechodzi kolejne etapy montażu na linii, nadajnik może wysyłać odpowiednie informacje dotyczące procesów produkcyjnych.

System AGV (Automated Guided), którego działanie polega na automatycznym skierowaniu montowanego pojazdu do kolejnego gniazda montażowego, jest także oparty o technologię transmisji bezprzewodowej.

Analitycy z Frost&Sullivan uważają, że kryzys, który tak dotkliwie dotknął przemysł motoryzacyjny, uderzy w adaptację bezprzewodowej komunikacji wykorzystywanej do usprawnienia procesów produkcyjnych segmentu motoryzacyjnego.

gorszych czasów niż na wdrażanie nowoczesnych rozwiązań. Jednak gdy tylko okres prosperity znów pojawi się na horyzoncie, zainteresowanie technologią bezprzewodową w przemyśle motoryzacyjnym ponownie wzrośnie.

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Przemysł 4.0
Już za miesiąc Warsaw Industry Automatica 2025
Przemysł 4.0
Swoją efektywność potwierdza pierwszy w Polsce magazyn z robotami Skypod firmy Exotec
Komunikacja
Tauron rozbudowuje system teletransmisyjny
Aktualności
OMRON otworzył nowoczesne Centrum Automatyzacji w Stuttgarcie – nowy etap w rozwoju Przemysłu 4.0
Roboty
PIAP Space ukończył budowę robotycznego ramienia TITAN do prowadzenia orbitalnych napraw satelitów
Roboty
EOAS: Innowacyjny system bezpieczeństwa dla cobotów od SICK i Universal Robots
Powiązane treści
Wzrośnie popularność łączności bezprzewodowej w przemyśle
Opel zainwestuje 400 mln złotych w gliwicką fabrykę

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów