Stanowisko PIAP "Polskim Produktem Przyszłości 2010"

Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów został laureatem konkursu "Polski Produkt Przyszłości 2010", organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości pod honorowym patronatem Ministra Gospodarki.

Posłuchaj
00:00

PIAP wyróżniono w kategorii "Technologia przyszłości w fazie wdrożeniowej" za projekt: "Zrobotyzowane ukosowanie blach z wykorzystaniem cięcia plazmowego". Ręczne ukosowanie (fazowanie) blach wykonuje się z użyciem tzw. sekatorów, przyrządów ułatwiających prowadzenie palnika. Jest to jednak proces pracochłonny, a dodatkowo jakość w efekcie nie zawsze jest satysfakcjonująca. Rozwiązanie oferowane przez PIAP pozwala na automatyzację tej czynności.

Narzędziem tnącym jest w tym wypadku palnik, którym operuje robot przemysłowy zaprogramowany do prowadzenia palnika po odpowiednim torze oraz pod odpowiednim kątem nachylenia. W skład stanowiska PIAP wchodzi też system kontroli szerokości fazy, poruszająca się wzdłuż stanowiska kabina ochronna oraz system wentylacji stołów. Do tej pory specjaliści PIAP we współpracy z technologami Fabryki Maszyn i Urządzeń Tagor wdrożyli 4 instalacje tego typu, zarówno z cięciem tlenowym, jak i plazmowym.

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Roboty
Chiny zainwestują ponad 100 miliardów dolarów w robotykę i zaawansowane technologie
Bezpieczeństwo
Rynek czujników gazów - 3 mld dolarów w 2032 roku
Aktualności
Rynek powłok przemysłowych
Bezpieczeństwo
Nowy moduł mutingu DMM4 firmy SICK – bezpieczny przepływ materiałów w zautomatyzowanej produkcji
Aktualności
Rynek wózków widłowych będzie rósł 7% rocznie
Silniki i napędy
Targi Bauma: Bosch zaprezentuje 800-woltowy napęd elektryczny do maszyn budowlanych
Powiązane treści
Druk 3D - to wcale nie takie proste
Wyróżnienie dla robota PIAP Gryf
Nagroda dla zrobotyzowanego stanowiska ukosowania blach
Certyfikat Perłowy dla PIAP

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów