Niemiecki przemysł maszynowy – nieznaczny spadek zamówień

Organizacja VDW podała dane z niemieckiej branży maszynowej za ostatni kwartał 2011 roku. W tym okresie zamówienia na maszyny spadły o 4% rok do roku - był to pierwszy spadek od dwóch lat. Na spadki złożyło się zmniejszenie liczby zamówień z zagranicy (o 7%), przy czym zamówienia krajowe wzrosły o 2%.

Posłuchaj
00:00

Należy zaznaczyć, że baza z końca 2010 roku była w tym przypadku bardzo wysoka. Cały 2011 rok cechował się wzrostem zamówień na maszyny aż o 45%, natomiast produkcja maszyn wzrosła aż o 1/3, co stanowi najlepszy wynik w historii tej branży w Niemczech. VDW ocenia, że w bieżącym roku wzrost branży będzie jednocyfrowy.

Zmiany koniunktury w niemieckim przemyśle maszynowym; na osi pionowej jako nominalną wartość przyjęto stand dla 2005 roku (źródło: VDW, VDMA, luty 2012)

Zbigniew Piątek

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Aktualności
Nowy rozdział w OMRON: specjalistyczny zespół od robotyki dla lepszej obsługi klientów
Aktualności
Bosch Rexroth patrzy w przyszłość z optymizmem po trudnym roku finansowym 2024
Aktualności
ABB planuje wydzielenie działu robotyki jako samodzielnej spółki
Roboty
Universal Robots i Mobile Industrial Robots zaprezentują nowe rozwiązania AI dla przemysłu podczas Automate 2025
Roboty
Locus Robotics przekracza 5 miliardów operacji picking – przełom w automatyzacji magazynów
Aktualności
VEGA po raz pierwszy na targach PLASTPOL

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów