Solvay zainwestuje we Włocławku 75 mln euro

Nowy zakład chemicznego potentata powstanie w Specjalnej Strefie Ekonomicznej, na terenie kompleksu przemysłowego Anwil - filii polskiego koncernu naftowego i energetycznego PKN Orlen. Fabryka będzie mogła rocznie wytwarzać 85 tys. ton krzemionki wysokodyspersyjnej wykorzystywanej do produkcji opon energooszczędnych. Ukończenie budowy przewidziane jest na trzeci kwartał 2014 r.

Posłuchaj
00:00

Lokalizacja blisko głównych węzłów energetycznych i nowej autostrady Warszawa-Gdańsk ułatwi dostarczanie produktów klientom z Europy Wschodniej i Rosji.

Solvay zwiększy również zdolności produkcyjne chińskiego zakładu w Qingdao, otwartego w 2010 r. Trwająca już rozbudowa ma się zakończyć w grudniu 2013 r. Zdolność produkcyjna tego zakładu wzrośnie do 112 tys. ton rocznie.

Nowe zakłady dołączą do inwestycji podnoszących zdolności produkcyjne we Francji i w Stanach Zjednoczonych. Docelowo Solvay będzie wytwarzał 500 tys. ton wysokodyspersyjnej krzemionki rocznie, czyli dwukrotnie więcej niż przed rokiem 2010.

źródło: controlengineering.pl

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Przemysł 4.0
Dassault Systèmes i Airbus rozszerzają strategiczne partnerstwo
Aktualności
Maszyny do produkcji papieru
Przemysł 4.0
Emerson rozwija DeltaV Mimic: nowa wersja 6.LTS wspiera zaawansowane symulacje cyfrowe
Aktualności
Collaborate Poland 2025 – największe wydarzenie poświęcone cobotom w Europie Środkowo-Wschodniej!
Zasilanie, aparatura nn
Kolejne farmy wiatrowe Enei
Aktualności
Rynek ciężkiego sprzętu budowlanego
Powiązane treści
Nowy polski zakład firmy Solvay Silica już działa
Areva zbada możliwości energetycznego wykorzystywania toru
Budowa zakładu Solvay Advanced Silica Poland
Rhodia zbuduje zakład w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów