Już w kwietniu w Polsce europejski cykl warsztatów LabVIEW

Firma National Instruments, w 12 miastach Polski, organizuje od 9 do 26 kwietnia 2013 r. serię spotkań warsztatowych poświęconych programowemu środowisku LabVIEW. Jest to narzędzie umożliwiające inżynierom i naukowcom tworzenie aplikacji w sposób graficzny. Aby wziąć udział w warsztatach, należy przynieść swojego laptopa z zainstalowanym oprogramowaniem NI LabVIEW w wersji ewaluacyjnej. National Instruments udostępni własne komputery, jednak w ograniczonej liczbie.

Posłuchaj
00:00

Początkowo LabVIEW opracowano by sterować prostymi przyrządami poprzez interfejs GPIB. W ciągu 27 lat koncepcja programowania graficznego stała się podstawą tysięcy systemów akwizycji danych, układów sterowania oraz stacji testowych. Obecnie środowisko LabVIEW jest wykorzystywane także do programowania aplikacji czasu rzeczywistego czy definiowania struktur układów programowalnych FPGA dla szybkich algorytmów cyfrowego przetwarzania sygnałów lub sterowania. LabVIEW pozwala na tworzenie rozwiązań o bardzo różnych zastosowaniach - od programowania sterowników wbudowanych po stacje pomiarowe z setkami kanałów.

Europejski cykl warsztatów LabVIEW skierowany jest głównie do inżynierów, profesorów oraz doktorantów pracujących przy projektach z branży motoryzacyjnej, elektronicznej, mechatronicznej, medycznej lub energetycznej. Zainteresowane tematyką spotkania będą także wszystkie osoby integrujące oprogramowanie i sprzęt oraz wymagające do swej pracy szerokiej gamy funkcji przetwarzania sygnałów.

Sesje praktyczne koncentrować się będą na następującej tematyce:

  • Akwizycja danych i przetwarzanie sygnałów - szablony projektowe i funkcje niskiego poziomu.
  • Maszyny stanów jako wydajne narzędzie integracji aplikacji.
  • Programowanie wielowątkowe z wykorzystaniem procesorów wielordzeniowych w aplikacjach kontrolno-pomiarowych.
  • Komunikacja sieciowa w aplikacjach LabVIEW.

Warsztaty LabVIEW prowadzone będą w Poznaniu, Gdańsku, Szczecinie, Bydgoszczy, Łodzi, Lublinie, Rzeszowie, Kielcach, Katowicach, Krakowie, Wrocławiu i w Warszawie. Terminarz warsztatów dostępny jest w kwietniowym kalendarium.

źródło: National Instruments

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Roboty
Pierwszy ośrodek szkoleniowy dla humanoidalnych robotów otwarty w Chinach
Aktualności
Rynek turbin wiatrowych
Bezpieczeństwo
QNX wprowadza platformę bezpieczeństwa funkcjonalnego integrującą systemy bezpieczeństwa i obciążenia AI
Komunikacja
Sieć rzeczy i komputerów nigdy się nie zatrzymuje
Roboty
Roboty wojskowe
Zasilanie, aparatura nn
Magazyn energii PGE
Powiązane treści
Rozmowa z Toddem Dobersteinem, menedżerem odpowiedzialnym w National Instruments za systemy wbudowane i rozwiązania przemysłowe
Rozmowa z Owenem Goldenem, wiceprezesem National Instruments, Global Energy Segment
Wykorzystanie systemów akwizycji danych National Instruments oraz LabVIEW do testowania tysięcy elementów hydraulicznych
Rozmowa z Thorstenem Mayerem, dyrektorem ds. marketingu na Europę Wschodnią w National Instruments

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów