Osłabienie wyników General Electric w drugim kwartale 2013 r.

Największy producent silników na świecie w okresie kwiecień-czerwiec osiągnął zysk netto na poziomie 3,69 mld dolarów, czyli 36 centów na akcję. W tym samym okresie 2012 r. zysk wyniósł 4,01 mld dolarów, a na jedną akcję przypadało 38 centów. Za pogorszenie wyników obwiniana jest finansowa część amerykańskiego koncernu.

Posłuchaj
00:00

Sprzedaż General Electric w drugim kwartale 2013 r. spadła o 4% do 35,1 mld dolarów. Analitycy prognozowali tu wynik tylko trochę wyższy - na poziomie 35,56 mld dolarów. Sprzedaż GE Capital spadła o 3% a zysk o 9%.

General Electric to jedno z największych przedsiębiorstw na świecie. Działa w branży chemicznej, energetyki konwencjonalnej i atomowej, produkuje silniki lotnicze, sprzęt medyczny i urządzenia AGD. Na świecie zatrudnia ponad 300 tys. osób. W 2012 r. przychody firmy przekroczyły 147 mld dolarów, a zysk netto przekroczył 13,6 mld.

źródło: wnp.pl

Powiązane treści
General Electric zamierza kupić Alstom
Trójwymiarowy natrysk metalowych proszków sposobem na naprawę części maszyn
Beata Stelmach zostanie szefową koncernu GE
Nowe laboratorium General Electric
General Electric przedstawiło nową markę produktów TrueSense
General Electric, Siemens i ABB wśród 10 wymarzonych pracodawców polskich inżynierów
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Silniki i napędy
Europejski rynek środków smarnych
Roboty
DeepMind i Agile Robots integrują AI z robotyką. Kluczowe wyzwanie - praca w czasie rzeczywistym
Przemysł 4.0
Szkło w pakowaniu leków
Aktualności
Rozbudowa zakładu Acoustics
Przemysł 4.0
Rynek stali formowanej na zimno
Przemysł 4.0
ABB i Syre analizują technologie dla przemysłowego recyklingu tekstyliów

Automatyzacja przemysłu na rozdrożu: dylemat między przywiązaniem a otwartością. E-book do pobrania

Współczesny przemysł, od produkcji po intralogistykę, funkcjonuje w środowisku bezprecedensowej zmienności. Dynamiczne trendy konsumenckie, nowe regulacje prawne i nieprzewidywalne wstrząsy w globalnych łańcuchach dostaw zmuszają firmy do fundamentalnej refleksji nad swoimi strategiami operacyjnymi. W centrum tej dyskusji znajduje się kluczowe pytanie o model technologiczny: czy trwać w przywiązaniu do zamkniętych, specyficznych dla jednego dostawcy standardów, czy też otworzyć się na nowe możliwości, jakie niesie ze sobą elastyczność i interoperacyjność?
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów