Jubileusz 60-lecia Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej

Tytułowy wydział utworzony został na początku września 1953 roku, a pod obecną nazwą funkcjonuje od 1972 roku. Jego specjalnością naukową są badania obejmujące wspomagane komputerowo projektowanie maszyn, bezpieczeństwo pojazdów, trwałość i niezawodność konstrukcji nośnych oraz automatyzację pracy pojazdów i maszyn. W ostatnich latach rozwijane są prace dotyczące napędów hybrydowych oraz ekologii, a także ochrony środowiska przed skutkami pracy pojazdów i maszyn budowlanych.

Posłuchaj
00:00

Studenci wydziału mają do wyboru trzy kierunki studiów realizowane na przykładzie obiektów charakterystycznych dla wydziału, którymi są samochody, ciągniki, pojazdy specjalne oraz maszyny budowlane, dźwignice oraz inne urządzenia transportu bliskiego.

W dniu 18 października 2013 r. odbędą się obchody jubileuszu wydziału, które obejmowały będą m.in. spotkanie absolwentów i innych osób związanych z działalnością jednostki, konferencję oraz bankiet. Sponsorem konferencji jest firma Omron Electronics, z którą zapraszamy do udziału w wydarzeniu. Więcej informacji znaleźć można na stronie www.jubileusz.simr.pw.edu.pl.

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Roboty
Chiny zainwestują ponad 100 miliardów dolarów w robotykę i zaawansowane technologie
Bezpieczeństwo
Rynek czujników gazów - 3 mld dolarów w 2032 roku
Aktualności
Rynek powłok przemysłowych
Bezpieczeństwo
Nowy moduł mutingu DMM4 firmy SICK – bezpieczny przepływ materiałów w zautomatyzowanej produkcji
Aktualności
Rynek wózków widłowych będzie rósł 7% rocznie
Silniki i napędy
Targi Bauma: Bosch zaprezentuje 800-woltowy napęd elektryczny do maszyn budowlanych
Powiązane treści
Rozbudowa wydziału EiTI Politechniki Warszawskiej
Przemysł motoryzacyjny w Polsce - raport
Rozmowa z Michałem Jędrzejczakiem, Country Sales Managerem w Omron Electronics
Areva rozszerza współpracę z PW
Współpraca GE Hitachi Nuclear Energy i Politechniki Warszawskiej
Otwarto laboratorium UDT

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów