Odbyła się III konferencja "Inżynier XXI wieku"

Podczas, organizowanej przez Akademię Techniczno-Humanistyczną z Bielska-Białej, III Międzynarodowej Konferencji Studentów i Młodych Naukowców "Inżynier XXI wieku" młodzi konstruktorzy zaprezentowali przygotowane przez siebie oryginalne urządzenia z zakresu automatyki, mechaniki i budowy maszyn oraz informatyki. Przedstawiciele firmy Astor, uczestniczący w konferencji po raz drugi, poprowadzili warsztaty i prezentacje oraz nagrodzili najlepsze prace. Ideą wydarzenia było promowanie postawy twórczego rozwiązywania problemów technicznych.

Posłuchaj
00:00

W czasie warsztatów i prezentacji Tomasz Ziaja z Astora omówił różne rodzaje robotów przemysłowych i ich zastosowania, a na stoisku demonstracyjnym studenci mogli zobaczyć robota Epson Scara. Paweł Firek przedstawił studium przypadku "System BMS na przykładzie aplikacji sterujących pracą lotniska oraz budynkiem firmy Astor", a na warsztatach z udziałem Michała Januszka odbył się pokaz konfiguracji pod tytułem "Rozległe sieci Ethernet - konfiguracja, diagnostyka oraz zarządzanie. Budowa sieci typu RING".

Wśród wyróżnionych 29 listopada br. młodych twórców znaleźli się: Mateusz Bondar, za pracę "Model mechatronicznej dłoni sterowanej mikrokontrolerem ATmega328 na platformie Arduino Uno", Bartłomiej Gola, autor pracy "DUODEPED sterowany urządzeniem mobilnym" oraz Mariusz Kózka za projekt "Arbito - dwunożny robot kroczący".

- Udział w konferencji to okazja, aby rozwijać naszą współpracę z edukacją oraz możliwość przekazania studentom praktycznej wiedzy na temat rozwiązań z dziedziny automatyzacji i robotyzacji, z którymi na co dzień mamy do czynienia w firmie Astor. Poziom prac prezentowanych w konkursie był naprawdę wysoki. Studenci posiadają dużą wiedzę techniczną oraz świetnie potrafią wykorzystać ją w praktyce. To co na pewno jest bardzo ważne i warte podkreślenia to ich zaangażowanie oraz satysfakcja z osiągniętych rezultatów. Prace, takie jak różnego rodzaju roboty czy mechatroniczna dłoń robią naprawdę ogromne wrażenie - mówił Paweł Wróbel z firmy Astor.

źródło: Astor

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Aktualności
Nowoczesna sortownia DPD Polska zwiększy efektywność obsługi małych przesyłek
Silniki i napędy
WEG zwiększy zdolności produkcji silników elektrycznych we Włoszech
Aktualności
Rynek środków smarnych powoli pnie się w górę
PLC, HMI, Oprogramowanie
25 lat współpracy Phoenix Contact i Eplan
Aktualności
Stabilny wzrost na rynku obrabiarek
Przemysł 4.0
Pepperl+Fuchs prezentuje Digital Twin Starter Kit na Hannover Messe 2025 – rewolucja w IIoT
Powiązane treści
3M, ABB, GE - tam chcą pracować polscy inżynierowie
Firma Bombardier zatrudni polskich inżynierów
ASTOR uhonorowany przez Great Place to Work
ASTOR dostarczył już w Polsce 10 tys. licencji Wonderware
Astor dystrybutorem robotów Epson
Wiedza o gazach spawalniczych wśród inżynierów pozostawia wiele do życzenia

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów