Renishaw inauguruje działalność nowego biura
| Gospodarka ArtykułyWczoraj przedstawiciele firm przemysłowych oraz prasy uczestniczyli w otwarciu nowej siedziby firmy Renishaw w Polsce. Brytyjski dostawca urządzeń metrologicznych przeniósł się do nowoczesnego biura w okolicy warszawskiego lotniska Chopina, gdzie utworzony został również showroom z maszynami współrzędnościowymi, obrabiarkami CNC i systemami do analizy widmowej.
Nowa siedziba firmy znajduje się w centrum biznesowym Poleczki Business Park, które zlokalizowane jest w pobliżu lotniska i obwodnicy S2. Biuro ma 530 m², jego znaczną część stanowią pomieszczenia metrologiczne i demonstracyjne, które zapewniać mają możliwość promocji rozwiązań firmy oraz świadczenia wsparcia dla klientów z różnych gałęzi przemysłu. Otwarcie było również okazją do uczczenia rocznicy 12-lecia obecności przedsiębiorstwa na rynku polskim.
Z wizytą w siedzibie - obrabiarka numeryczna z bezprzewodowymi głowicami pomiarowymi (zdjęcie pierwsze po lewej) oraz maszyna współrzędnościowa z pięcioosiową głowicą skaningową Renscan5 |
Centrum demonstracyjne zapewnia wsparcie techniczne dla producentów maszyn, importerów, dystrybutorów oraz użytkowników końcowych w zakresie produktów takich jak sondy do maszyn współrzędnościowych i obrabiarek CNC, systemy kalibracyjne, liniały oraz systemy Equator. Klienci mogą również skorzystać z pomocy specjalistów zajmujących się tematyką wytwarzania przyrostowego elementów z metali oraz systemami spektroskopii ramanowskiej.
Equator - ekonomiczny system do testowania porównawczego elementów w trakcie produkcji (dwa zdjęcia po lewej) oraz system spekstroskopii ramanowskiej - analogiczny wykorzystywany jest m.in. w warszawskim ITME do prac nad grafenem |
- Jesteśmy dumni, że możemy dostarczać rozwiązania, które pomagają zwiększać efektywność pracy oraz jakość produktów polskich producentów. Otwarcie nowego biura w Polsce stanowi dowód na to, jak ważny jest dla nas lokalny rynek - powiedział Ben Taylor, dyrektor Grupy Renishaw. - Możemy zaoferować naszym klientom szerszy zakres usług, a także lepsze wsparcie techniczne. Możemy także demonstrować, w jaki sposób rozwiązania Renishaw umożliwiają zwiększenie produktywności oraz poprawienie jakości - dodał Tomasz Rżysko, general manager polskiego oddziału firmy.
Ben Taylor, dyrektor Grupy Renishaw (po prawej), oraz Tomasz Rżysko, general manager Renishaw Sp. z o.o., odpowiadają na pytania zgromadzonych gości |
Polski oddział Renishaw powstał w 2002 roku, początkowo pracowały w nim dwie osoby. Dziś firma zatrudnia 15 pracowników z wieloletnim doświadczeniem w zakresie inżynierii przemysłowej. W skład zespołu wchodzi sześciu wykwalifikowanych inżynierów wsparcia technicznego, którzy zapewniają obsługę klientów w całym kraju.
Grupa Renishaw ma swoje przedstawicielstwa w 32 państwach, całkowita liczba jej pracowników to około 3,3 tys. osób. W ostatnim roku finansowym jej całkowite przychody wyniosły 347 mln funtów.
Zbigniew Piątek