Eurotronic wdroży w KGHM system informatyczny klasy CMMS

Spółka Eurotronic, dostawca rozwiązań informatycznych do zarządzania majątkiem trwałym i utrzymaniem ruchu - CMMS/EAM, podpisała kontrakt z Centralnym Ośrodkiem Przetwarzania Informacji KGHM Polska Miedź SA dotyczący wdrożenia systemu klasy CMMS w KGHM ZANAM Sp. z o.o. Umowa przewiduje implementację kompleksowego rozwiązania służącego do zarządzania infrastrukturą produkcyjną dwóch wydziałów przedsiębiorstwa - Zakładu Utrzymania Ruchu w Polkowicach i w Legnicy - oraz środowiskiem pozaprodukcyjnym. Termin realizacji przedsięwzięcia ustalono na koniec 2015 roku.

Posłuchaj
00:00

System będzie również wspomagał zarządzanie procesami serwisowymi prowadzonymi w obszarze maszyn dołowych produkowanych przez KGHM ZANAM. Zadaniem wdrożonego rozwiązania będzie ponadto wspieranie procesów związanych z zarządzaniem narzędziami kontrolno-pomiarowymi, za które odpowiada Wydział Kontroli Jakości Polkowice i Legnica.

- Implementacja dedykowanego systemu klasy CMMS to racjonalna inwestycja w efektywne funkcjonowanie przedsiębiorstwa. To także odpowiednie zaadresowanie potrzeb wszystkich użytkowników. Skutkuje to lepszym dostępem do informacji, niższą awaryjnością, zmniejszeniem ilości przestojów, podniesieniem wydajności produkcji i obniżeniem kosztów operacyjnych. Dlatego jestem przekonany, że efekty wdrożenia zaowocują wzrostem wartości firmy naszego klienta - powiedział Łukasz Konisiewicz, dyrektor handlowy Eurotronic.

Rezultatem podjętych działań będzie uruchomienie centralnego systemu klasy CMMS - Computerized Maintenance Management Systems - wspomagającego zarządzanie nieruchomościami, majątkiem technicznym oraz gospodarką remontową i materiałową. Zapewni on pełen nadzór nad przebiegiem prac  związanych z eksploatacją obiektów i urządzeń technicznych. Służby utrzymania ruchu (SUR) zyskają wygodne narzędzie umożliwiające im m.in. gromadzenie historii serwisowej eksploatowanego majątku, planowanie przeglądów i prac konserwacyjno-serwisowych. Oznacza to szybszą rejestrację zdarzeń awaryjnych oraz bieżącego zużycia materiałów i części zamiennych, a także sprawniejszą ewidencję przepracowanych godzin personelu technicznego w ramach poszczególnych zleceń.

System gwarantuje kosztowo-eksploatacyjną kontrolę posiadanego parku maszynowego oraz bieżące raportowanie obszaru eksploatacji maszyn. Dostępne funkcjonalności umożliwią wgląd w historie serwisowe, dostarczając informacji na temat zleceń, zużytych materiałów i poniesionych kosztów.

Podpisany kontrakt stanowi kontynuację współpracy między spółką Eurotronic a KGHM zainicjowanej w 2008 r. w ramach optymalizacji kosztów serwisowania infrastruktury technicznej w zakresie maszyn dołowych.

źródło: Eurotronic

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Silniki i napędy
WEG zwiększy zdolności produkcji silników elektrycznych we Włoszech
Aktualności
Rynek środków smarnych powoli pnie się w górę
PLC, HMI, Oprogramowanie
25 lat współpracy Phoenix Contact i Eplan
Aktualności
Stabilny wzrost na rynku obrabiarek
Przemysł 4.0
Pepperl+Fuchs prezentuje Digital Twin Starter Kit na Hannover Messe 2025 – rewolucja w IIoT
Przemysł 4.0
Już za miesiąc Warsaw Industry Automatica 2025
Powiązane treści
KGHM rozważa budowę elektrowni fotowoltaicznej na terenie kopalni Sierra Gorda
Polską elektrownię atomową zbudują wspólnie: PGE, KGHM, Tauron i Enea - UOKiK wydał zgodę
KGHM uruchamia kopalnię w Chile
Wdrożenie firmy Eurotronic w Philips Lighting Poland

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów