Cognex sprzedaje Ametekowi biznes systemów inspekcji powierzchni

Firma Cognex, za około 160 mln dolarów w gotówce, sprzedaje Ametekowi oddział Surface Inspection Systems Division. Kalifornijski SISD tworzy oprogramowanie dla systemów wizyjnych wykorzystywanych w procesach produkcyjnych do kontroli powierzchni i wykrywania wad i usterek materiałowych. W ubiegłym roku sprzedaż wygenerowana przez SISD osiągnęła wartość 60 mln dolarów, co stanowiło 12% całkowitych przychodów Cognexa.

Posłuchaj
00:00

Cognex wszedł na rynek kontroli powierzchni w 1996 roku poprzez nabycie firmy Isys Controls, która opracowała systemy wizyjne wykrywające i klasyfikujące wady i usterki na powierzchni materiałów produkowanych w sposób ciągły i transportowanych z dużą prędkością.

Prezes i dyrektor generalny firmy Cognex - Robert Willett opisuje sprzedaż biznesu SISD jako decyzję strategiczną. - SISD jest dochodową i dobrze zarządzaną firmą, jednak nie przystaje do długoterminowych celów i modelu funkcjonowania Cognexu. Dzięki tej sprzedaży możemy skoncentrować wszystkie nasze wysiłki na produkcji dyskretnej, gdzie widzimy możliwość kontynuowania silnego wzrostu i rozwoju naszych produktów w obszarze identyfikacji i systemów wizyjnych - mówił Robert Willett.

Oddział SISD zostanie połączony z należącą do Ameteka grupą EIG (Electronic Instruments Group), która w 2014 r. miała sprzedaż na poziomie 2,4 mld dolarów i jest liderem w projektowaniu i produkcji urządzeń na rynek procesowy, lotniczy, energetyczny i przemysłowy.

Firma Cognex oparła swoją działalność na sprzedaży przede wszystkim na rynku metali w Stanach Zjednoczonych. W zakresie systemów kontroli powierzchni metali, papieru, tworzyw sztucznych, włóknin i szkła stała się również dostawcą globalnym. Od chwili powstania w 1981 roku Cognex dostarczył ponad milion produktów bazujących na technologiach wizyjnych, co przełożyło się na przeszło 4 mld dolarów skumulowanego dochodu.

Firma Ametek jest światowym producentem urządzeń elektronicznych i elektromechanicznych z roczną sprzedażą o wartości 4 mld dolarów.

źródło: Drives & Controls

Powiązane treści
Metody inspekcji i utrzymania ruchu
Cognex kupuje Webscan
Cognex przejął EnShape i AQSense
Innowacyjne rozwiązania do odczytu kodów firmy Cognex w zakładach z branży oponiarskiej w Polsce
Cognex na targach Automaticon przedstawi rewolucyjne innowacje w dziedzinie widzenia komputerowego
Ametek przejął Dunkermotoren
B&R współpracuje z Cognex
Atlas Copco chce wejść w sektor widzenia maszynowego, płacąc 1,09 mld euro za firmę Isra Vision
Stabilny wzrost na rynku maszyn do inspekcji
Znaczący wzrost na rynku automatycznej inspekcji optycznej
Firma Cognex przejęła Sualab, koreańskiego dostawcę rozwiązań z zakresu widzenia maszynowego
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Silniki i napędy
Control Techniques Dynamics częścią Nidec Drives
Przemysł 4.0
Nowe pokolenie liderów w przemyśle - ASTOR partnerem II edycji Akademii Liderów Transformacji Przemysłowej Fundacji PAGA
Roboty
Nowe centrum kompetencji technologicznych FANUC Polska
Aktualności
Rynek materiałów lotniczych
Przemysł 4.0
AI i autonomiczne sieci napędzają zeroemisyjną energetykę - wnioski z raportu Siemens Infrastructure Transition Monitor 2025
Roboty
Ucz się przez zabawę: nowy robot edukacyjny do nauki robotyki, elektroniki i programowania

Autonomiczna intralogistyka – elastyczność, bezpieczeństwo, efektywność

Wymagania w zakresie wydajności i ciągłości procesów sprawiają, że przedsiębiorcy coraz chętniej inwestują w automatyzację intralogistyki. Dynamicznie rozwijającym się obszarem są autonomiczne roboty mobilne (AGV/AMR), które realizują zadania transportowe w sposób skalowalny, bezpieczny i dostosowany do zmiennych warunków środowiska produkcyjnego i magazynowego.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów