Atlas Copco chce wejść w sektor widzenia maszynowego, płacąc 1,09 mld euro za firmę Isra Vision

Szwedzka grupa przemysłowa Atlas Copco ogłosiła ofertę gotówkową o wartości 1,09 mld euro (1,19 mld dolarów) dotyczącą przejęcia niemieckiego producenta systemów wizyjnych Isra Vision. Ofertę zaaprobował założyciel i CEO Isry - Enisa Ersü, a także zarząd i rada nadzorcza firmy. Isra zachowa swoją markę i siedzibę główną w Darmstadt, i stanie się zalążkiem nowego działu widzenia maszynowego w ramach działalności Atlas Copco dotyczącej techniki przemysłowej, która koncentruje się na systemach automatyki przemysłowej, produktach zabezpieczających jakość i na oprogramowaniu. Aby ułatwić integrację, Enisa Ersü pozostanie na stanowisku CEO.

Posłuchaj
00:00

Propozycja przejęcia obejmuje także zadłużenie Isry. Atlas zaoferował 50 euro za akcję Isra Vision, czyli o 43% więcej niż wynosił kurs zamknięcia przed ogłoszeniem oferty.

Transakcja jest częścią długoterminowej strategii firmy Atlas Copco, której celem jest wzmocnienie koncentracji na technologiach umożliwiających cyfrową produkcję oraz zaspokojenie rosnących wymagań w zakresie kontroli jakości i elastycznej automatyzacji. Atlas postrzega widzenie maszynowe jako kluczową technologię, która umożliwi klientom w wielu branżach digitalizację działalności produkcyjnej.

Isra specjalizuje się w maszynowych systemach wizyjnych służących do inspekcji powierzchni oraz w widzeniu 3D wykorzystywanym przy sterowaniu robotami, kontroli jakości i metrologii. Ma dwie główne linie biznesowe - automatykę przemysłową i rozpoznawanie powierzchni. Zatrudnia ponad 800 pracowników w 25 lokalizacjach na całym świecie. W sezonie 2018/2019 Isra wygenerowała przychody w wysokości 154 mln euro i Ebit w wysokości około 34 mln euro. W ciągu ostatnich dziesięciu lat pod względem przychodów wskaźnik CAGR firmy wyniósł 9%.

Atlas Copco ze Sztokholmu, którego produkty obejmują kompresory, pompy próżniowe i narzędzia przemysłowe, zatrudnia około 39 tys. osób i działa w ponad 180 krajach. W 2019 r. jego przychody wyniosły 10 mld euro.

Źródło: Drives & Controls, Reuters

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Obudowy, złącza, komponenty
Rynek korytek kablowych - 13 mld dolarów w 2032
Aktualności
Festo świętuje 100-lecie i prezentuje „Niesamowitą Maszynę”
Aktualności
Wchodzi SOLIDWORKS CPQ - rozwiązanie biznesowe oparte na AI, zapewniające szybką i dokładną konfigurację produktów, wycenę i ofertowanie
Przemysł 4.0
Rockwell Automation zaprezentuje Emulate3D Factory Test na targach Hannover Messe 2025
Roboty
LG przejmuje Bear Robotics
Roboty
Nowa era personalizacji: robot odręcznie pisze kartki dzięki technologii igus
Powiązane treści
Atlas Copco przejmuje Pumpenfabrik Wangen
Do 2025 roku będzie działać 90 mln systemów widzenia maszynowego
Firma Cognex przejęła Sualab, koreańskiego dostawcę rozwiązań z zakresu widzenia maszynowego
Cognex sprzedaje Ametekowi biznes systemów inspekcji powierzchni
Obrazowanie trójwymiarowe, czyli coraz lepsze systemy wizyjne

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów