Firma Cognex przejęła Sualab, koreańskiego dostawcę rozwiązań z zakresu widzenia maszynowego

| Gospodarka Przemysł 4.0

Przejęcie zwiększy przewagę firmy Cognex w dziedzinie widzenia maszynowego, wykorzystującego głębokie uczenie, oraz automatyzacji zadań z zakresu kontroli wizyjnej w sektorze przemysłowym. Pozyskanie zespołu inżynierów Sualab oraz korzyści zapewnione przez innowacyjne technologie koreańskiej firmy pozytywnie wpłyną na istniejący potencjał Cognexu w zakresie głębokiego uczenia.

Firma Cognex przejęła Sualab, koreańskiego dostawcę rozwiązań z zakresu widzenia maszynowego

- Technologia głębokiego uczenia pozwala firmie Cognex realizować wymagające zadania inspekcyjne w fabrykach, w których do tej pory były one wykonywane przez duże zespoły inspektorów. W przyszłości, dzięki wykorzystaniu widzenia maszynowego, takie zadania będą realizowane bardziej niezawodnie i przy niższych kosztach - mówił Robert J. Willett, prezes i CEO firmy Cognex.

Do Cognexu dołączy Song Kiyoung, który w 2013 r. w Seulu współtworzył firmę Sualab. Będzie on pomagał w prowadzeniu największego na świecie zespołu inżynierów, specjalizującego się w wykorzystywaniu głębokiego uczenia w przemysłowych aplikacjach widzenia maszynowego.

- Nasz cel w Sualab był jasny od samego założenia - chcieliśmy zostać światowym liderem technologii kontroli wizyjnej opartej o głębokie uczenie. Łącząc się z firmą Cognex osiągnęliśmy ten cel i teraz razem planujemy przyspieszenie wysiłków, które pomogą większej liczbie klientów sprostać nawet najbardziej złożonym aplikacjom kontroli wizyjnej - powiedział CEO firmy Sualab, Song Kiyoung.

źródło: Mepax