Firma Cognex przejęła Sualab, koreańskiego dostawcę rozwiązań z zakresu widzenia maszynowego

Przejęcie zwiększy przewagę firmy Cognex w dziedzinie widzenia maszynowego, wykorzystującego głębokie uczenie, oraz automatyzacji zadań z zakresu kontroli wizyjnej w sektorze przemysłowym. Pozyskanie zespołu inżynierów Sualab oraz korzyści zapewnione przez innowacyjne technologie koreańskiej firmy pozytywnie wpłyną na istniejący potencjał Cognexu w zakresie głębokiego uczenia.

Posłuchaj
00:00

- Technologia głębokiego uczenia pozwala firmie Cognex realizować wymagające zadania inspekcyjne w fabrykach, w których do tej pory były one wykonywane przez duże zespoły inspektorów. W przyszłości, dzięki wykorzystaniu widzenia maszynowego, takie zadania będą realizowane bardziej niezawodnie i przy niższych kosztach - mówił Robert J. Willett, prezes i CEO firmy Cognex.

Do Cognexu dołączy Song Kiyoung, który w 2013 r. w Seulu współtworzył firmę Sualab. Będzie on pomagał w prowadzeniu największego na świecie zespołu inżynierów, specjalizującego się w wykorzystywaniu głębokiego uczenia w przemysłowych aplikacjach widzenia maszynowego.

- Nasz cel w Sualab był jasny od samego założenia - chcieliśmy zostać światowym liderem technologii kontroli wizyjnej opartej o głębokie uczenie. Łącząc się z firmą Cognex osiągnęliśmy ten cel i teraz razem planujemy przyspieszenie wysiłków, które pomogą większej liczbie klientów sprostać nawet najbardziej złożonym aplikacjom kontroli wizyjnej - powiedział CEO firmy Sualab, Song Kiyoung.

Źródło: Mepax

Powiązane treści
Nowa witryna internetowa poświęcona produktom firmy Cognex
Atlas Copco chce wejść w sektor widzenia maszynowego, płacąc 1,09 mld euro za firmę Isra Vision
Cognex kupuje Webscan
Cognex przejął EnShape i AQSense
Cognex sprzedaje Ametekowi biznes systemów inspekcji powierzchni
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Roboty
ABB stawia na rozwój robotyki w Chinach – nowe rodziny robotów dla przemysłu
Obudowy, złącza, komponenty
Vertiv przejmuje firmę Great Lakes
Roboty
Nowe narzędzie do uczenia robotów bez kodu
Obudowy, złącza, komponenty
Firma Dold tworzy nowy oddział sprzedaży w Polsce
Roboty
20 mln dolarów dla Motor Ai na rozwój bezpiecznej jazdy autonomicznej
Komunikacja
Promotorzy Ethernetu jednoparowego wstrzymują rywalizację - rusza współpraca

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów