Za nami konferencja Food Automation

Branża spożywcza to z jednej strony sektor, którym niezmiennie zainteresowani są dostawcy automatyki przemysłowej, z drugiej zaś rynek wymagający i konkurencyjny. Jednym z powodów takiego stanu jest bardzo duża różnorodność wykorzystywanych surowców, przez co w przypadku poszczególnych etapów przetwórstwa trudno o użycie analogicznych rozwiązań automatyki. O tych i wielu innych tematach rozmawiano podczas konferencji technicznej Food Automation, która odbyła się w połowie marca w Ciechocinku.

Posłuchaj
00:00

Konferencję otworzył Andrzej Gartner, dyrektor generalny Polskiej Federacji Producentów Żywności, który przedstawił referat na temat innowacyjnego przemysłu spożywczego. Wskazał on, że innowacyjność produktowa jest obecnie istotnym czynnikiem rozwoju przedsiębiorstw - nie tylko warunkującym zdolność do skutecznej rywalizacji, lecz również sprzyjającym pobudzaniu rynku oraz tworzeniu popytu.

Dużo uwagi poświęcone zostało nowoczesnym procesom produkcji oraz zapewnianiu efektywności w branży spożywczej. Tej ostatniej dotyczyło wystąpienie przedstawiciela DB Energy, który omówił zagadnienia związane ze zmianami w ustawodawstwie w zakresie efektywności energetycznej, dyrektywą EED oraz możliwościom pozyskania środków systemowych (białych certyfikatów) w ramach realizacji inwestycji służących poprawie efektywności energetycznej. Inne prelekcje poświęcone były m.in. funduszom unijnym na lata 2016-2020 oraz finansowaniu inwestycji.

Na konferencji zaprezentowane zostały również wdrożenia wykonane u klientów końcowych - w niemieckiej Apostels oraz litewskiej Marijampolės Pieno (omówione przez przedstawicieli wymienionych firm oraz Ater Logic), a także w znajdującej się w poznaniu słodowni Soufflet.

Spotkanie zostało zorganizowane przez firmę Siemens (pomysłodawca i partner strategiczny) pod auspicjami kilku uczelni wyższych oraz instytutów badawczych. Partnerem głównym spotkania była firma Ater Logic, zaś merytorycznym - DB Energy. Partnerami konferencji były też firmy Bitner, Lapp Kabel oraz Schulz Infoprod.

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Aktualności
ABB z nową ofertą usług
Aktualności
Nowoczesna sortownia DPD Polska zwiększy efektywność obsługi małych przesyłek
Silniki i napędy
WEG zwiększy zdolności produkcji silników elektrycznych we Włoszech
Aktualności
Rynek środków smarnych powoli pnie się w górę
PLC, HMI, Oprogramowanie
25 lat współpracy Phoenix Contact i Eplan
Aktualności
Stabilny wzrost na rynku obrabiarek
Powiązane treści
Trwa trzecia edycja konferencji "Food Automation"
Ruszyła rejestracja na konferencję Food Automation
Efektywność energetyczna na konferencji branży spożywczej Food Automation
Już jutro rozpoczyna się konferencja branży spożywczej "Food Automation"
Food Automation - konferencja branży spożywczej

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów