Innotabor - 196 mln zł na rozwój transportu kolejowego

Z inicjatywy polskich przedsiębiorstw związanych z transportem kolejowym Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) uruchamia nowy program sektorowy - Innotabor. Program ma charakter konkursu, w którym wyłonione zostaną projekty mające podnieść innowacyjność i konkurencyjność polskiego taboru szynowego. Nabór wniosków rozpocznie się 16 sierpnia 2016 r. i będzie trwał do 30 września. Budżet programu Innotabor wynosi 196 mln zł.

Posłuchaj
00:00

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju chce dofinansować badania przemysłowe i eksperymentalne prace rozwojowe związane z wszelkiego rodzaju środkami transportu kolejowego. Dofinansowanie obejmie prace, których tematem będą lokomotywy, zespoły trakcyjne, tramwaje, wagony towarowe do przewozu materiałów niebezpiecznych, pojazdy specjalne do obsługi infrastruktury, wagony do obsługi przewozów intermodalnych, a także wybrane podzespoły pojazdów szynowych. Celem programu jest również ochrona krajowego przemysłu i rynku przed napływem tańszych produktów niższej jakości.

Program Innotabor powstał na wniosek sześciu czołowych polskich producentów związanych z branżą transportową: Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A., NEWAG S.A., Wagony Świdnica S.A., Europejskie Konsorcjum Kolejowe Wagon Sp. z o.o., H. Cegielski Fabryka Pojazdów Szynowych Sp. z o.o. oraz Solaris Bus&Coach S.A.

źródło: naukawpolsce.pap.pl

Powiązane treści
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju rozstrzygnęło konkurs INNOTABOR
Transport i sortowanie towarów z AS-i
Automatyka zapewnia bezpieczeństwo transportu kolejowego
Drony skutecznie chronią transporty kolejowe
Polskie Linie Kolejowe będą miały symulator sterowania ruchem kolejowym
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Pomiary
Nowy prezes Mitutoyo Europe i nowy plan rozwoju
Aktualności
Rynek technologii kucia metali
Pomiary
Odczyt kodów kreskowych z dokładnością 99,995%
Bezpieczeństwo
Urządzenia iskrobezpieczne coraz potrzebniejsze
Roboty
Roboty do uprawy w pomieszczeniach
Roboty
Automatyczne paletyzatory i depaletyzatory

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów