W tym roku Świnoujście przyjmie jeszcze cztery transporty gazu

Do gazowego terminala w Świnoujściu w bieżącym roku przypłyną jeszcze cztery zbiornikowce ze skroplonym gazem. W całym roku 2016 przyjmie on zatem 10 transportów LNG. Wczoraj zakończono odbieranie ładunku szóstego metanowca. Jak poinformował rzecznik GAZ Systemu Tomasz Pietrasiński, do sieci za pośrednictwem portu LNG w Świnoujściu wpłynęło niemal 400 mln m³ gazu.

Posłuchaj
00:00

Pierwsze dwa transporty gazu miały na celu schłodzenie i rozruch instalacji. Następne były już komercyjne. Gazowy port w Świnoujściu może obecnie regazyfikować około 5 mld m³ gazu rocznie. Odpowiada to około 30 procentom rocznego zużycia gazu w Polsce.

źródło: onet.biznes

Powiązane treści
Do gazoportu w Świnoujściu dotarł pierwszy, historyczny transport LNG
Gazoport w Świnoujściu gotowy do pracy
Budowa gazoportu w Świnoujściu wchodzi w etap rozruchu
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Bezpieczeństwo
Cyberbezpieczeństwo w przemyśle
Pomiary
Rynek inspekcji wizyjnej
Aktualności
Współpraca Siemensa z Airbusem
Obudowy, złącza, komponenty
Stabilny wzrost zapotrzebowania na odlewy metalowe
Roboty
Automatyzacja dojenia
Zasilanie, aparatura nn
Współpraca ABB i VoltaGrid

Autonomiczna intralogistyka – elastyczność, bezpieczeństwo, efektywność

Wymagania w zakresie wydajności i ciągłości procesów sprawiają, że przedsiębiorcy coraz chętniej inwestują w automatyzację intralogistyki. Dynamicznie rozwijającym się obszarem są autonomiczne roboty mobilne (AGV/AMR), które realizują zadania transportowe w sposób skalowalny, bezpieczny i dostosowany do zmiennych warunków środowiska produkcyjnego i magazynowego.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów