COPA-DATA powiększa swój zarząd

| Gospodarka Artykuły

Międzynarodowa firma COPA-DATA, której główny profil działalności to automatyzacja i optymalizacja procesów, powiększa swój zarząd. Od 1 stycznia 2017 roku to Thomas Punzenberger, Stefan Reuther oraz Phillip Werr stają się odpowiedzialni za strategię i działalność firmy.

COPA-DATA powiększa swój zarząd

Od założenia firmy w 1987 roku do dnia dzisiejszego Thomas Punzenberger ponosił wyłączną odpowiedzialność za zarządzanie firmą. W związku z dynamicznym rozwojem, a także poszerzeniem zakresu działalności niezbędne stało się podzielenie zadań i odpowiedzialności na trzy osoby. Główne zadanie postawione przed nowym zarządem to zapewnienie stałego rozwoju tej rodzinnej firmy.

- W ciągu ostatnich pięciu lat nasze obroty podwoiły się i wyniosły ponad 30 milionów euro, w tym okresie znacznie wzrosła również liczba pracowników. Wszystko wskazuje również na to, że w przyszłości rozkwit firmy COPA-DATA będzie jeszcze większy. Z tego też powodu nadszedł czas na obranie kursu pozwalającego utrzymać na nasz stabilny wzrost - wyjaśnia Thomas Punzenberger. - Moja decyzja o podziale obowiązków związanych z zarządzaniem firmy pomiędzy kilka osób to także wyraz zaangażowania w ciągłą niezależność COPA-DATA.

Jako dyrektor generalny (CEO), Thomas Punzenberger (54 l.) będzie teraz skupiał całą swoją energię na produktach i innowacji. W odniesieniu do Industry 4.0 oraz Industrial IoT przedsiębiorca widzi szczególny potencjał wzrostowy dla systemów oprogramowania opracowanych przez COPA-DATA.

Głównym dyrektorem sprzedaży (CSO) zostanie Stefan Reuther (37 l.) i przejmie odpowiedzialność za dział sprzedaży i rozwoju w COPA-DATA. Reuther pracuje w firmie od lipca 2002 roku. Rozpoczął swoją karierę zawodową jako konsultant techniczny w siedzibie głównej w Salzburgu, po czym zajmował kilka stanowisk w obrębie firmy - od Key Account Managera aż do szefa działu Business Intelligence w niemieckiej filii COPA-DATA. Jako nowy członek zarządu Reuther z powrotem będzie stacjonował w biurze w Salzburgu.

Na głównego dyrektora ds. marketingu i spraw operacyjnych (CMO/COO) został mianowany Phillip Werr (36 l.), który będzie odpowiedzialny za marketing oraz organizację w firmie. Phillip Werr rozpoczął swoją karierę w COPA-DATA w grudniu 2010 roku jako Product Marketer. Na stanowisku Marketing Manager pracował w firmie od grudnia 2012 do końca 2016 roku.

Na zdjęciu: nowy zarząd COPA-DATA (od lewej do prawej) - Phillip Werr, (CMO/COO), Thomas Punzenberger (CEO) i Stefan Reuther (CSO).