Rozwiązania dla inteligentnej energetyki - COPA-DATA zaprasza na Energetab 2017

| Gospodarka Artykuły

Firma COPA-DATA już po raz kolejny będzie wystawcą podczas międzynarodowych targów Energetab dedykowanych branży energetycznej. COPA-DATA zaprasza do stoiska w hali A. W tym roku, z racji jubileuszowej edycji imprezy, firma przygotowała dla zwiedzających wiele niespodzianek i nowości. W program targów doskonale wpisuje się między innymi oprogramowanie zenon Energy Edition. Umożliwia ono niezawodny nadzór i kontrolę podstacji, rozdzielni, sieci rozdzielczych, a także farm wiatrowych i elektrowni fotowoltaicznych.

Rozwiązania dla inteligentnej energetyki - COPA-DATA zaprasza na Energetab 2017

Oprogramowanie zenon można wykorzystywać zarówno na etapie wytwarzania, przesyłu jak i dystrybucji energii elektrycznej. Sterowniki opracowane przez COPA-DATA gwarantują zgodność ze standardami międzynarodowymi, takimi jak IEC 61850/IEC 61400-25, IEC 60870 i DNP3. Dzięki integracji modułu zenon Logic, opartego na standardzie IEC 61131-3, zenon Energy Edition jest kompleksowym rozwiązaniem dla automatyki w branży energetycznej. Ponadto COPA-DATA posiada certyfikat SIL 2, dzięki czemu klienci, którzy korzystają z rozwiązań zenon, uzyskują gwarancję poziomu nienaruszalności i bezpieczeństwa zgodną z Safety Integrity Level 2 dla systemów informatycznych i infrastruktur.

Nowości ze świata zenon - Command Sequencer i zenon Process Recorder

Dzięki prezentacji multimedialnej projektu DEMO odwiedzający stoisko COPA-DATA, będą mogli przekonać się o znakomitej funkcjonalności, jak również pozyskać specjalistyczne informacje o oprogramowaniu zenon i zenon Energy Edition, jego najnowszych modułach oraz o wsparciu dla cyberbezpieczeństwa i ofercie z zakresu Smart Energy.

Najważniejsze zagadnienia, jakie inżynierowie COPA-DATA zaprezentują swoim klientom z sektora energetycznego, to możliwość łączenia danych z systemów informacji geograficznej (geo-information systems, GIS) z wizualizacjami w oprogramowaniu zenon. Dzięki łączeniu danych sieci energetyczne oraz aktualne statusy (np. alarmy) w wizualizacji zenon na mapach geograficznych (dzięki GIS Editor i GIS Control) są widoczne bezpośrednio na mapie.

Kolejną ważną cechą jest lokalizacja awarii w oparciu o impedancję. Zmierzona impedancja użyta jest do precyzyjnego lokalizowania miejsca w sieci, w którym wystąpiła awaria, dzięki czemu reagowanie może być szybsze.

zenon Process Recorder daje możliwość śledzenia przebiegu błędów i problemów, a także analiz po wystąpieniu zdarzenia, tzw. analiza post-mortem. Pod względem funkcjonalności uzupełnia on znane moduły oprogramowania zenon, takie jak np. Extended Trend, Alarm Message List czy Chronological Event List.

Inżynierów projektu zaciekawi możliwość łatwej integracji modeli 3D w projekcie wizualizacji, którą daje nowe narzędzie 3D Tool w zenon. Trójwymiarowy widok maszyn produkcyjnych ułatwia obsługę i zapewnia intuicyjną pracę.

Podczas rozmów z inżynierami oraz w trakcie testowania wersji DEMO będzie można osobiście przekonać się o tym, jak energetyka łączy się z innowacyjnością Internetu Rzeczy. Można będzie wypróbować rozwiązania takie, jak Command Sequencer i Process Recorder. Zademonstrowana zostanie również możliwość efektywnego wykorzystywania interakcji, które daje zenon w połączeniu z platformą Microsoft Azure.

źródło: COPA-DATA