Teco uruchomił pierwszą na świecie inteligentną fabrykę silników

Tajwański producent silników Teco Electric & Machinery zainwestował ponad 10 milionów dolarów w celu stworzenia tego, co określa jako pierwszy na świecie "inteligentny" zakład produkcyjny. Zmodernizowano istniejącą fabrykę w Taoyuan, ponaddwukrotnie zwiększając jej możliwości produkcyjne w zakresie urządzeń klasy IE3 - ze 100 tys. do 220 tys. silników rocznie. O około 10% obniżono przy tym koszty ich wytwarzania w porównaniu z tradycyjnymi procesami produkcyjnymi.

Posłuchaj
00:00

Zmodyfikowana fabryka Teco wykorzystuje roboty, systemy wizyjne 3D oraz zautomatyzowane pojazdy. Liczba zatrudnionych w zakładzie pracowników została zmniejszona z 60 do 20, a wydajność wzrosła z 10 silników na pracownika dziennie do 34.

Teco podpisał również umowę na produkcję sprzętu dla fińskiego eksperta z zakresu układów napędowych - firmy Visedo. Finowie opracowali technologię SRPM (Synchronous Reluctance assisted Permanent Magnet), która - jak twierdzą - pozwala uzyskać większą wydajność niż ma to miejsce w przypadku układów napędowych opartych na indukcji konwencjonalnej lub magnesach trwałych. Technologia ta może być stosowana w napędach hybrydowych lub w pełni elektrycznych, przeznaczonych dla statków morskich, pojazdów drogowych oraz ciężkich maszyn. Dyrektor generalny Visedo, Kimmo Rauma (na zdjęciu), przewiduje, że technologia SRPM zakłóci rynek napędów elektrycznych dla dużych pojazdów.

źródło: Drives & Controls

Powiązane treści
Chiny planują stworzenie modelowego inteligentnego miasta
Obowiązują już nowe wymagania dotyczące sprawności silników elektrycznych
Silniki energooszczędne - jak interpretować nowe przepisy
Wydajne silniki mogą znacząco obniżyć globalne zużycie energii elektrycznej
Szybko rośnie rynek rozwiązań z dziedziny cyfryzacji fabryk
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Roboty
Automatyzacja górnictwa
Przemysł 4.0
SICK ANS/ANM58 PROFINET – nowa generacja enkoderów absolutnych dla Przemysłu 4.0
Aktualności
Perspektywy rynku przekładni
Aktualności
Współpraca Omron i Cognizant
Pomiary
Testy nowego sposobu detekcji uszkodzeń kabli
Aktualności
Firma Unilever rozbudowuje bydgoską fabrykę

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów