Internet Rzeczy i polskie startupy

| Gospodarka Artykuły

Big data, analityka i Internet Rzeczy - to główne obszary działalności polskich start-upów, wynika z raportu "Polskie Startupy 2017" przygotowanego przez Fundację Start-up Poland. Aż 55% spośród wszystkich uczestników badania zadeklarowało działalność w jednej z trzech wymienionych branż. Na rynku zaobserwować można też rozwój platform wspierających start-upy, takich jak inkubatory czy akceleratory.

Internet Rzeczy i polskie startupy

Polskie Start-upy Raport 2017Zgodnie z tytułowym raportem (do pobrania ze strony startuppoland.org) ponad 3/4 wszystkich młodych firm technologicznych działa na rynku B2B, sprzedając produkty i usługi innym przedsiębiorstwom. Natomiast 14% z respondentów (87 z 621 firm biorących udział w badaniu) tworzy rozwiązania w obszarze Internet of Things.

Według IDC wartość inwestycji w obszarze Internet of Things wyniosła w Polsce w 2014 roku 2 mld dolarów, zaś w roku obecnym ma to być ponad 3,7 mld. Do 2020 roku wydatki na IoT w Polsce mogą wzrosnąć do 5,4 mld dolarów.

Warto w tym miejscu dodać, że niebawem zadebiutuje nowa impreza targowo-konferencyjna, którą jest IoT Poland Show (iotpolandshow.pl). Odbędzie się ona w dniach 17-18 kwietnia w Warszawie w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska. Organizator planuje stworzenie specjalnej strefy Start-up Zone, w ramach której młode firmy będą mogły zaprezentować swoje rozwiązania oraz wygłosić 10-minutowe wystąpienia podczas Start-up Day.