Deloitte ocenia sytuację polskich start-upów

Start-upy uznawane są za istotny element budowania innowacyjnej gospodarki, na które w Polsce skierowany jest pokaźny strumień finansowania wspierający ich rozwój. Firmy takie się rozwijają, ale zdaniem Deloitte wciąż daleko im do światowych liderów. W minionym roku w Polsce wzrosła m.in. średnia wartość inwestycji w fazie later-stage (późnego wzrostu) z 900 do 1833 tys. euro. Nieznacznie wzrosły również całkowite wydatki na badania i rozwój w odniesieniu do PKB.

Posłuchaj
00:00

W obszarze regulacji prawnych pozycja naszego kraju nie zmieniła się. Dobre oceny na tle innych krajów Polska zyskała ponadto w zakresie łatwości wymiany międzynarodowej, a także dostępności wsparcia prac B+R. Zwiększyła się również liczba nowych pomysłów biznesowych i zaangażowanie wynalazców w zakresie ochrony własności intelektualnej. Jednym z lepiej ocenionych czynników jest zaangażowanie otoczenia instytucjonalnego w rozwój tego sektora.

Branże, w których start-upy prowadzą działalność (źródło: Deloitte) Średnia dojrzałość Polski w różnych obszarach (źródło: Deloitte)
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
PLC, HMI, Oprogramowanie
25 lat współpracy Phoenix Contact i Eplan
Aktualności
Stabilny wzrost na rynku obrabiarek
Przemysł 4.0
Pepperl+Fuchs prezentuje Digital Twin Starter Kit na Hannover Messe 2025 – rewolucja w IIoT
Przemysł 4.0
Już za miesiąc Warsaw Industry Automatica 2025
Przemysł 4.0
Swoją efektywność potwierdza pierwszy w Polsce magazyn z robotami Skypod firmy Exotec
Komunikacja
Tauron rozbudowuje system teletransmisyjny
Powiązane treści
100 mln zł na innowacje w energetyce
Internet Rzeczy i polskie startupy
Aniołowie biznesu będą finansować start-upy
Grupa Energa zainwestuje w start-upy
Unia Europejska chce do 2030 roku stworzyć 1000 start-upów
Airbus angażuje się w program wspierania start-upów

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów