Airbus angażuje się w program wspierania start-upów

Uruchomiono przyjmowanie zgłoszeń do pierwszej edycji programu Future Space Accelerator skierowanego do technologicznych przedsiębiorców z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej, działających w branży kosmicznej. W nowy program wsparcia start-upów zaangażowały się firmy Airbus Polska, Cleanproject, SatRevolution oraz PwC Polska - w roli organizatora i operatora.

Posłuchaj
00:00

Zakwalifikowane firmy mają pracować nad rozwiązaniami i dostosowaniem ich do potrzeb inicjatorów programu oraz całego rynku. Oznacza to szansę na wdrożenie start-upowych technologii w strukturach np. Airbusa oraz realizacji z partnerami wspólnych projektów badawczo-rozwojowych, a także możliwość uzyskania dostępu do ich klientów.

Firmy chcące wziąć udział w programie Future Space Accelerator mogą się zgłaszać z technologicznymi projektami związanymi z budową satelitów i nanosatelitów, wykorzystaniem optoelektroniki, analizą i przetwarzaniem danych z obrazowania satelitarnego, a także z rozwiązaniami dotyczącymi robotyki, sztucznej inteligencji czy systemów uczenia maszynowego przeznaczonych dla sektora kosmicznego.

- W programie nie ma finansowych nagród. Liczymy natomiast na konkretne efekty biznesowe w postaci komercyjnej współpracy start-upów z partnerami, która kontynuowana będzie także po zakończeniu akceleracji. Jest to model sprawdzony w trzech edycjach naszego własnego akceleratora PwC Startup Collider - mówił Michał Przybylski, menadżer w zespole innowacji PwC.

Zgłoszenia do Future Space Accelerator przyjmowane będą do 16 czerwca 2019 r. Lista zakwalifikowanych firm zostanie opublikowana w sierpniu. Finał programu zapowiedziano na grudzień bieżącego roku.

Źródło: Puls Biznesu

Powiązane treści
Europejski inwestor technologiczny uruchamia start-upowy fundusz wart 400 mln dolarów
Rolls-Royce kupuje od Siemensa biznes samolotów elektrycznych
Nadchodzi zeroemisyjne lotnictwo - Siemens i Airbus upowszechnią elektryczne silniki dla samolotów
Airbus Helicopters zainwestuje w Radomiu w fabrykę komponentów do śmigłowców
Nidec Leroy-Somer opracuje dla Airbusa wodorowe silniki do bezemisyjnego samolotu
Renault i Nissan uruchamiają w Tel Awiwie laboratorium innowacji
Unia Europejska chce do 2030 roku stworzyć 1000 start-upów
ABB uruchamia akcelerator dla start-upów związanych z obszarem AI
Alibaba i Foxconn znacząco inwestują w chiński start-up motoryzacyjny
Deloitte ocenia sytuację polskich start-upów
Aniołowie biznesu będą finansować start-upy
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Roboty
Automatyzacja górnictwa
Przemysł 4.0
SICK ANS/ANM58 PROFINET – nowa generacja enkoderów absolutnych dla Przemysłu 4.0
Aktualności
Perspektywy rynku przekładni
Aktualności
Współpraca Omron i Cognizant
Pomiary
Testy nowego sposobu detekcji uszkodzeń kabli
Aktualności
Firma Unilever rozbudowuje bydgoską fabrykę

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów