Airbus angażuje się w program wspierania start-upów

| Gospodarka Aktualności

Uruchomiono przyjmowanie zgłoszeń do pierwszej edycji programu Future Space Accelerator skierowanego do technologicznych przedsiębiorców z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej, działających w branży kosmicznej. W nowy program wsparcia start-upów zaangażowały się firmy Airbus Polska, Cleanproject, SatRevolution oraz PwC Polska - w roli organizatora i operatora.

Airbus angażuje się w program wspierania start-upów

Zakwalifikowane firmy mają pracować nad rozwiązaniami i dostosowaniem ich do potrzeb inicjatorów programu oraz całego rynku. Oznacza to szansę na wdrożenie start-upowych technologii w strukturach np. Airbusa oraz realizacji z partnerami wspólnych projektów badawczo-rozwojowych, a także możliwość uzyskania dostępu do ich klientów.

Firmy chcące wziąć udział w programie Future Space Accelerator mogą się zgłaszać z technologicznymi projektami związanymi z budową satelitów i nanosatelitów, wykorzystaniem optoelektroniki, analizą i przetwarzaniem danych z obrazowania satelitarnego, a także z rozwiązaniami dotyczącymi robotyki, sztucznej inteligencji czy systemów uczenia maszynowego przeznaczonych dla sektora kosmicznego.

- W programie nie ma finansowych nagród. Liczymy natomiast na konkretne efekty biznesowe w postaci komercyjnej współpracy start-upów z partnerami, która kontynuowana będzie także po zakończeniu akceleracji. Jest to model sprawdzony w trzech edycjach naszego własnego akceleratora PwC Startup Collider - mówił Michał Przybylski, menadżer w zespole innowacji PwC.

Zgłoszenia do Future Space Accelerator przyjmowane będą do 16 czerwca 2019 r. Lista zakwalifikowanych firm zostanie opublikowana w sierpniu. Finał programu zapowiedziano na grudzień bieżącego roku.

źródło: Puls Biznesu

Zobacz również