Rynek silników trakcyjnych - prawie 42 mld dolarów w 2023 roku

Jak przewiduje Allied Market Research wartość globalnego rynku silników trakcyjnych zwiększy się z 30 mld dolarów w 2016 do blisko 42 mld dolarów w 2025, co oznaczać będzie średni wzrost co roku o prawie 4%. Wpłynie na to kilka czynników. Jednymi z ważniejszych będą: postępująca elektryfikacja szlaków kolejowych, modernizacja wagonów kolejowych i popularyzacja silników trakcyjnych jak przyjaźniejszych środowisku w porównaniu z innymi napędami.

Posłuchaj
00:00

Ponadto ważną rolę odegra rozbudowa kolei jednoszynowej oraz metra. Głównym hamulcem będą natomiast duże koszty, które trzeba ponieść na zaprojektowanie, a potem wyprodukowanie silników trakcyjnych.

W 2016 roku głównym odbiorcą tych urządzeń była Europa, której udział w całym ich rynku oszacowano na ponad 34%. W najbliższym czasie region ten zachowa pozycję lidera.

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Aktualności
ABB z nową ofertą usług
Aktualności
Nowoczesna sortownia DPD Polska zwiększy efektywność obsługi małych przesyłek
Silniki i napędy
WEG zwiększy zdolności produkcji silników elektrycznych we Włoszech
Aktualności
Rynek środków smarnych powoli pnie się w górę
PLC, HMI, Oprogramowanie
25 lat współpracy Phoenix Contact i Eplan
Aktualności
Stabilny wzrost na rynku obrabiarek
Powiązane treści
Aleksandrowskie ABB dostarczy prostowniki trakcyjne dla Olsztyna
ABB dostarczy pakiety trakcyjne dla Newaga

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów