Spółka Dr. Fritz Faulhaber jednym z wiodących innowatorów 2018 roku

| Gospodarka Aktualności

Po raz 25 wybrana została setka najbardziej innowacyjnych firm spośród małych i średnich przedsiębiorstw działających w Niemczech. W bieżącym roku jednym z wiodących innowatorów jest spółka Dr. Fritz Faulhaber GmbH & Co. KG. Jest to wynikiem analiz kierowanych przez dyrektora naukowego rankingu TOP 100, prof. dr. Nikolausa Franke. Firma po raz trzeci znalazła się w szeregach tej innowacyjnej elity.

Spółka Dr. Fritz Faulhaber jednym z wiodących innowatorów 2018 roku

Spółka Dr. Fritz Faulhaber otrzymała nagrodę Top-Innowator 2018 podczas ceremonii, która odbyła się w ramach piątego niemieckiego szczytu dla małych i średnich przedsiębiorstw, 29 czerwca w Ludwigsburgu.

Od 70 lat, prowadzona przez właściciela firma rodzinna zatrudniająca 646 pracowników, rozwija i sprzedaje mikrosilniki, i jest jednym z wiodących światowych dostawców w tym sektorze. Obecnie systemy napędowe firmy z Schönaich można znaleźć wszędzie. Instalowane są m.in. w kamerach filmowych, pompach insulinowych oraz urządzeniach do tatuowania. Rozwiązania Fritza Faulhabera są również wykorzystywane w automatyce przemysłowej, gdzie oferuje inteligentne i wydajne systemy napędowe do prawie wszystkich zastosowań.

źródło: Faulhaber