Firma GE Automation & Controls zdobywcą Global Edge Control and Analytics Company of The Year Award

| Gospodarka Przemysł 4.0

Nagroda firmy doradczej Frost & Sullivan - 2018 Global Edge Control and Analytics Company of The Year Award - za osiągnięcie pozycji lidera przemysłowych systemów sterowania IICS w 2018 roku, trafiła do firmy GE Automation & Controls. Industrial Internet Control System to nowy typ kontrolerów przeznaczonych dla aplikacji, w których kontroler przestaje pełnić wyłącznie funkcję sterowania procesem produkcyjnym. IICS staje się elementem pozwalającym optymalizować prowadzony proces on-line i uzależnić go od zewnętrznych czynników ekonomicznych.

Firma GE Automation & Controls zdobywcą Global Edge Control and Analytics Company of The Year Award

Systemy IICS zawierające kontrolery optymalizujące procesy produkcyjne są w stanie zapewnić klientom 7-procentowy wzrost wydajności systemu, 22-procentowy wzrost efektywności oraz zredukować koszty utrzymania ruchu o 40%. Pierwszym produktem, który wytycza nowy standard dla systemów sterowania projektowanych, zgodnie z ideą Przemysłu 4.0 dla cyberbezpiecznych systemów IIoT, jest kontroler CPE400 firmy GE Automation & Controls.

Jest to kontroler typu Stand Alone, czyli integruje wszystkie elementy niezbędne do uruchomienia, tj. zasilacz systemowy, jednostkę centralną oraz porty komunikacyjne. CPE400 integruje w standardzie 6 gigabitowych portów Ethernet. Przy ich pomocy możliwa jest nie tylko komunikacja z układami I/O i systemami SCADA, ale i międzyplatformowa wymiana danych
z urządzeniami spoza świata automatyki. CPE400 pozwala na bezpieczne udostępnienie statusu pracy urządzenia oraz danych procesowych w chmurze.

Cyberbezpieczeństwo w przemysłowych systemach sterowania

Według przewidywań firmy Frost & Sullivan, do roku 2020 w zakładach przemysłowych będzie działać ponad 1,7 mld urządzeń IIoT. Dzięki IICS bezpieczeństwo w systemach sterowania zgodnych z Przemysłem 4.0 nabiera zupełnie nowego znaczenia. Certyfikat Achilles Level 2, który posiada CPE400, jest tylko jednym z dowodów na to, że kontroler jest bezpieczny i odporny na cyberataki.

- Nagroda firmy doradczej Frost & Sullivan potwierdza skuteczność innowacyjnych działań rozwojowych obranych przez GE Automation & Controls, szczególnie dotyczących wdrażania nowych technologii i bezpieczeństwa systemów w kontekście Przemysłu 4.0. Takie systemy zaczynają już pracować w polskim przemyśle. My cieszymy się podwójnie - nie tak dawno, w 2016 roku, firma ASTOR otrzymała od Frost & Sullivan nagrodę lidera jakości polskiej automatyki przemysłowej. Nasza ponad 30-letnia współpraca z GE ma w tym osiągnięciu kluczowe znaczenie - komentuje Piotr Adamczyk, menedżer ds. produktów GE w firmie ASTOR.

źródło: ASTOR

Zobacz również