Emerson Electric przejmuje od GE jednostkę Intelligent Platforms

| Gospodarka Aktualności

Producent urządzeń automatyki przemysłowej Emerson Electric 2 października podjął decyzję o zakupie oddziału GE Intelligent Platforms, dzień po tym, jak konglomerat zastąpił swojego CEO Johna Flannery'ego członkiem zarządu Larrym Culpem. Warunki transakcji - która ma zostać zamknięta w pierwszej połowie roku finansowego 2019 - nie zostały ujawnione. Jednostka GE Intelligent Platforms to dostawca rozwiązań z obszaru sterowania, rozwiązań komunikacyjnych oraz oprogramowania przemysłowego.

Emerson Electric przejmuje od GE jednostkę Intelligent Platforms

W związku z przejęciem, szczegóły zmiany wyjaśnia Stefan Życzkowski, prezes zarządu firmy ASTOR - dystrybutora systemów GE na terenie Polski. Wszystkie działania związane z dystrybucją systemów automatyki GE prowadzone będą w firmie ASTOR bez zmian.

- W dniu 2 października firma Emerson uzgodniła z General Electric (producentem sterowników PLC, kontrolerów PAC, systemów embedded) zakup dywizji GE Intelligent Platforms. W ramach transakcji zakupione mają zostać aktywa w dziedzinie systemów sterowania (m.in. fabryki, centra R&D), których dystrybutorem na terenie Polski jest ASTOR. Z perspektywy klientów GE oznacza to na pewno dalszy stabilny rozwój i inwestycje w te linie produktowe. Dodatkowo ASTOR, tak jak to działo się przez ostatnie 26 lat od momentu rozpoczęcia współpracy z GE, będzie świadczył klientom pomoc techniczną i serwisową w zakresie sterowników PLC, zapewniając ciągłość i bezpieczeństwo pracy systemów - mówi Stefan Życzkowski, prezes zarządu firmy ASTOR.

GE pozbywa się szeregu jednostek, by skupić się na silnikach odrzutowych, elektrowniach i energii odnawialnej.
- Ta transakcja pozwala jednostce Intelligent Platforms zając najlepszą pozycję do realizacji strategii wzrostu, przy jednoczesnym umożliwieniu przyspieszenia naszego reinwestowania w GE Power w celu opracowania technologii energetycznych przyszłości i zapewnienia światu niezawodnej, niedrogiej energii elektrycznej - powiedział Russell Stokes, CEO GE Power.

źródło: Reuters, ASTOR

Zobacz również